Борусия (Дортмунд) победи с 2:1 като гост Майнц в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата и увеличи аванса си пред Байерн (Мюнхен) на върха във временното класиране.

Пако Алкасер (66) и Лукаш Пишчек (76) бяха точни за "жълто-черните", а между тях се разписа Робин Куаисон (70).

Първата част завърши без голове, въпреки по-добрата игра на вестфалци. Малко след час игра Алкасер влезе на мястото на Марио Гьотце и това веднага даде резултат.

Две минути след това испанският нападател откри резултата, възползвайки се от подаване на Марко Ройс. Радостта на Борусия бе кратка, защото четири минути по-късно Робин Куиасон възстанови равенството.

Снимка 391290

Източник: Twitter

В герой за гостите се превърна защитникът Лукаш Пишчек. Полякът се възползва от поредната асистенция на Джейдън Санчо и донесе трите точки на "жълто-черните".

Дортмунд събра 30 точки и е лидер във временното класиране, докато Майнц е десети с 15 пункта.

Кошмар за Байерн! "Баварците" изпуснаха два гола аванс срещу слабак на "Алианц Арена"