Кошмарът за Байерн (Мюнхен) в Бундеслигата продължава. "Баварците" вече са три мача без успех в първенството и четвърти пореден без победа на "Алианц Арена", след като завърши 3:3 с Фортуна (Дюселдорф). Германският колос водеше с 3:1, но някак си изпусна трите точки. Доди Лукебакийо се превърна в геройа за гостите с хеттрик, а Никлас Зюле и на два пъти Томас Мюлер вкараха за тима на Нико Ковач.

Байерн остава на 5-о място в Бундеслигата с 21 точки, докато Фортуна е едва 17-и с девет точки.

Лукебакийо застраши вратата на Нойер още в 1-ата минута. След това "баварците" натиснаха сериозно и стигнаха до гол в 17-ата минута. Никлас Зюле насочи топката във вратата след разбъркване при корнер.

Три минути след това Жером Боатенг изведе Томас Мюлер сам срещу Рензинг и германският национал не сбърка за 2:0.

Снимка 391294

Източник: Twitter

След второто попадение темпото на игра значително падна. В 44-ата минута гостите обаче успяха да стигнат до гол чрез Лукебакийо.

През втората част Байерн продължи да бъде по-добрият отбор и логично стигна до трети гол. Мюлер с перфектен удар насочи топката с десния ъгъл на Рензинг за 3:1.

Байерн обаче не си взе поука и Фортуна стигна до нов гол. В 77-ата минута Лукебакийо бе изведен сам срещу Нойер и се разписа за 3:2. Първоначално съдията отмени попадението, но след ВАР посочи центъра.

Снимка 391296

В 88-ата минута Левандовски пропусна да се разпише на празна врата. В добавеното време на срещата Лукебакийо отново бе изведен зад защитата на "баварците" и оформи крайното 3:3.

Нико Ковач: Байерн мисли само как да побеждава до края на годината