Борусия (Дортмунд) се класира за 1/8-финалите за Купата на Германия след трудна победа на третия във Втора Бундеслига Унион (Берлин) с 3:2 след продължения.

В редовното време резултатът бе 2:2, а в 120-ата минута Марко Ройс донесе успеха на "жълто-черните".

В 40-ата минута Кагава нанесе удар след центриране отляво, Гикиевич успя да спаси, но при добавката на Пулишич бе безпомощен.

В 63-ата минута Себастиан Полтер бе изведен очи в очи в Марвин Хитц и го преодоля за 1:1.

Десет минути по-късно Максимилиан Филип върна преднината на "жълто-черните" с хубав удар. Офанзивният играч получи топката в наказателното поле и с мощен шут направи Гикиевич безпомощен.

Две минути преди края Полтер отново изравни резултата. Нападателят се разписа след грешка на Хитц.

В 118-ата минута елитният тим получи право да изпълни дузпа за наивно нарушение на Марвин Фридрих срещу Пулишич. Фридрих получи втори жълт, съответно червен картон, а появилият се от пейката в края на редовното време Марко Ройс не сбърка от бялата точка и донесе изстраданата победа на Борусия.

Кристиан Пулишич се интересува само от Борусия (Дортмунд)