Борусия (Дортмунд) направи втора грешна стъпка от началото на сезона в Бундеслигата. В среща от третия кръг възпитаниците на Един Терзич не успяха да победят новака Хайденхайм , въпреки че поведоха с два гола още до петнадесетата минута.

Резултатът на "Сигнал Идуна Парк"откри Юлиан Брандт след седем минути игра, а малко по-късно Емре Джан удвои от дузпа, като при резулатат 2:0 завърши първото полувреме.

Гостите обаче не се предадоха и стигнаха до едната точка след попадения на Ерен Динкчи и Тим Клайндинст, съответно в 61-тата и 82-ата минута от дузпа.

Преди изигравенето на останалите срещи от третия кръг, Борусия се намира на шестата позиция в класирането с актив от пет точки, докато за Хайденхайм това бе първа първа точка в шампионата от началото на сезона.

Бохум и Борусия (Дортмунд) завършиха 1:1 в мач от Бундеслигата