Борусия (Дортмунд) не срещна проблеми при домакинството си на Хановер и го разби с 5:1 у дома. Срещата бе от 19-ия кръг на Бундеслигата. Точни за "жълто-черните" бяха Ашраф Хакими (24), Марко Ройс (60), Марио Гьотце (62), Рафаел Герейро (67) и Аксел Витсел (90). За гостите се разписа Марвин Бакалорц (86).

С успеха рурци увеличиха аванса си на върха във временното класиране пред Байерн на 9 точки. "Баварците" утре приемат Щутгарт.

Гостите бяха близо до гол още във 2-ата минута, но Бюрки успя да спаси удара с глава на Вейдант. Постепенно "жълто-черните" взеха инициативата и започнаха да създават голови положения. В 20-ата минута Ройс пропусна. Две минути по-късно удар на Ройс срещна гредата.

Снимка 402751

В 24-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Левият бек Ашраф Хакими излезе на стрелкова позиция и прониза Есер за 1:0.

Хановер продължи да търси гола и до края на полувремето имаше повече удари от своя съперник.

Втората част започна силно за Борусия. След час игра Алборноз сбърка, Хакими отне топката и намери Марко Ройс, който с елегантен удар удвои резултата.

Две минути по-късно мароканският защитник се отличи с нова асистенция - този път към Марио Гьотце, който от няколко метра покачи на 2:0.

В 67-ата минута Рафаел Герейро направи резултата с 4:0 с диагонален удар.

Четири минути по-късно Ройс излезе сам срещу Есер, но подходи несериозно и пропусна.

В 86-ата минута Хановер все пак върна едно попадение. Марвин Бакалорц проби през няколко играчи на Борусия и нанесе удар, който рикошира в Диало и попадна във вратата на Бюрки за 4:1.

Снимка 402749

В 90-ата минута Аксел Витсел оформи крайното 5:1 с мощен удар извън наказателното поле, при който топката срещна гредата и опъна мрежата.