Отборът на Борусия (Дортмунд) се препъна в Аугсбург в тазвечершния мач от 24-ия кръг в Бундеслигата. Двата тима завършиха при резултат 1:1.

Срещата премина през доста спокойно темпо, като "жълто-черните" поведоха в резултата още в 16-ата минута. Марко Ройс бе изведен по чудесен начин от свой съотборник и без изобщо да се замисли, останал сам срещу вратаря, изстреля топката в мрежата за 1:0.

Борусия (Дортмунд) попари Аталанта в края и се класира напред в Лига Европа

Германците стигнаха до 1:1 с гол в заключителните минути

До края на първото полувреме, най-интересната ситуация бе пред вратата на домакините. Джонатан Шмид можеше да изравни отново силите на терена в заключителните минути, след като отборът му получи право да изпълни свободен удар. Той изпрати топката към долния ляв ъгъл, но стражът на Борусия спаси без проблем.

През втората част отново опасности пред една от двете врати почти липсваха. Въпреки това, в 73-ата минута Кевин Дансо се разписа за 1:1, след като засече по невероятен начин топката от корнер и я мушна точно под напречната греда, не оставяйки никаква шансове на Роман Бюрки.

След това равенство, Борусия запазва второто място във временното класиране в Бундеслигата, но третият Шалке 04 е само на точка разлика. Аугсбург пък е 8-ми с актив от 32 пункта.