Байер (Леверкузен) победи Борусия (Дортмунд) с 2:1 в най-интересния мач от 17-ия кръг на германската Бундеслига. Двубоят беше регонално дерби между преки конкуренти за място в Шампионската лига.

Байер (Леверкузен) - Борусия (Дортмунд), на живо

Байер (Леверкузен) - Борусия (Дортмунд) 2:1, Флориан Виртц с гол за домакините

Двата регионални съперника са в битка за място в Шампионската лига

Още в първите минути нападателите на двата отбора показаха голяма амбиция. Гостите демонстрираха офанзивната си мощ, но или Санчо не вземаше правилно решение, или Халанд не достигаше до топката.

От другата страна Муса Диаби играеше с много хъс и именно той откри резултата в 14-ата минута. Французинът овладя ювелирно 50-метров пас зад защитата и разстреля Бюрки за 1:0.

Попадението отвори много мача. Гостите комбинираха чрез Ройс, Брандт и Санчо. Те търсеха постоянно Халанд, но днес норвежецът нямаше ден.

От другата страна Диаби се развихри и правеше, каквото си иска със защитата на съперника. На няколко пъти вратарят Роман Бюрки се намесваше прекрасно и успя да остави Дортмунд в мача.

Снимка 514637

След почивката натискът на Борусия се засили. Домакините се ограничаваха да пазят резултата и бяха наказани.

В 68-ата минута Юлиан Брнадт стреля от границата на наказателното поле. Храдецки се хвърли наляво, удари топката, но тя влетя в мрежата му за 1:1.

За известен период от време тимът от Дортмунд продължи да има инициативата. Наставникът Терзич неочаквано смени играещия добре Джейдън Санчо, който изрази недоволството си.

Снимка 514644

Този ход притъпи атаките на Борусия. В 80-ата минута Леверкузен удари за втори път. Флориан Виртц получи топката фронтално след бърза контра отляво и стреля безпощадно за 2:1.

Този гол отчая гостите, които въпреки огромното си желание не успяха да стигнат до изравнителен гол. Домакините продължиха с бързите си контри и бяха близо до трето попадение.

След този ценен успех Байер (Леверкузен) излезе на второ място с 32 точки. Все пак мачовете на лидера Байерн и вече третия РБ Лайпциг, също с 32 точки, са утре.

Борусия (Дортмунд) е на четвърта позиция с 29 точки, колкото има и петият Волфсбург.