Мартин Атанасов също ще запише няколко секунди в този мач.

Парвиз Умарбаев напуска терена, а вместо него ще видим Айвън Ангелов.

87′

Официално предупреждение за Людовик Соарес.

86′

КЕМЕЛО НГУЕНА! Четири минути преди последния съдийски сигнал, Славия можеше да надхитри своя опонент. Халфът Кемело Нгуена този път реши да играе индивидуално и отправи коварен шут към долния десен ъгъл на Лукас Рейдър. Вратарят на Локомотив демонстрира класа и с една ръка изби в корнер.

78′

Емил Стоев получава жълт картон.

Снимка 556112

73′

Още една промяна в редиците на домакините. Питър Макрилос бива заменен от Иван Минчев.

64′

Жълт картон за Парвиз Умарбаев, който фаулира грубо Макрилос.

60′

Голмайсторът Крис Добрев напуска игра за сметка на Тони Тасев.

Снимка 556109

59′

СТОЕВ! Отбраната на Локомотив "заспа" при хитър извеждащ пас за Емил Стоев в 59-ата минута. Юношата на "белите" само трябваше да прехвърли излезлия Лукас Рейдър, но се провали с наглед леката задача.

51′

ШАНС ЗА СЛАВИЯ! Ради Кирилов за пореден път доказа защо е смятан за голямата звезда на Славия. Националът получи пространство, след което с няколко лъжливи движения се промъкна измежду двама бранители на Локо. В момента, когато вече предстоеше и головият му изстрел, пред кълбото в решителния миг застана младият Мартин Паскалев, получил и поздравленията на своите колеги.

Снимка 556110

48′

ЗАСАДА! Локомотив (Пд) стартира подобаващо втората част. Пловдивчани стигнаха до гол още с първата си атака. Красивото изпълнение с глава на Георги Минчев обаче бе отменено поради засада, пък макар и много тънка.

46′
Снимка 556104

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Вижте как се промениха коефициентите на efbet след края на първата част.

45+2′

ПОЧИВКА!

45′

ПРОПУСК ЗА ЛОКО! Локомотив бързо можеше да възстанови лидерството си още до почивката. Отбраната на Славия не се справи с изчистването на топката и Умарбаев центрира меко за Димитър Илиев. От почти нулев ъгъл, капитанът насочи с глава, надявайки се на грешка от страна на Вуцов. Младият страж парира, а при мелето Георги Минчев отправи акробатичен шут, намерил тялото на Емил Виячки.

43′
Снимка 556103

41′

Позакъснял жълт картон за Мартин Паскалев от Локомотив (Пд).

40′

ГООЛ ЗА СЛАВИЯ!! 1:1! КРИС ДОБРЕВ! И както често се случва в живота, виновникът за първия гол в мача, получаваше аплодисменти от своите съотборници в 40-ата минута. Тогава Крис Добрев се реабилитира по възможно най-добрия начин - с попадение в мрежата на Лукас Рейдър. Всичко стартира с доброто центриране на Ради Кирилов, Добрев си отвори пространство между него и Милош Петрович, и с глава възстанови паритета.

35′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ПД! ЙОСИП ТОМАШЕВИЧ! 0:1!! Локомотив (Пд) поведе в резултата с настъпването на 35-ата минута. "Железничарите" организираха поредната си атака, при която Лукас Салинас центрира перфектно на далечна греда. Йосип Томашевич се включи от втора позиция, изпревари персоналния си пазач Крис Добрев и отблизо не остави шансове на Вуцов за 0:1!

28′

Шест минути по-късно вратарска намеса имаше и от Светослав Вуцов, който трябваше да парира изстрел по земя на Карагарен.

22′

В средата на първата част дойде и първият точен удар към една от двете врати. След центриране на Радослав Кирилов от ъглов удар, най-високо в наказателното поле скочи Емил Виячки и стреля с глава, но Лукас Рейдър улови без проблем.

17′

МАКРИЛОС! От другата страна на игрището също бе интересно. Питър Макрилос бе оставен непокрит в полето на "смърфовете". Австралиецът достатъчно бързо се ориентира в ситуацията, ала финалният му изстрел мина разочароващо над горната греда.

Снимка 556105

15′

ШАНС ЗА ЛОКОМОТИВ И ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Гостите от Пловдив организираха скоростна контраатака в 15-ата минута. Лукас Салинас чукна напред кълбото и с мощен спринт задмина халфа на славистите. Последва негов пас към Георги Минчев, който в решителния миг беше стопиран от Кемело Нгуена. Нападателят не остана никак доволен от случилото се, вдигайки високо ръце с претенции за дузпа.

13′

Славистите отговориха на предизвикателството с добра акция в 13-ата минута Макрилос пусна към Ради Кирилов, който веднага прати топката около дузпата. Там обаче се намеси Емил Янчев, изчистил в ъглов удар. При него Лукас Рейдър увисна, но това не се оказа фатално за германеца.

7′

Първият удар по посока една от двете врати бе факт в 7-ата минута. Негов автор стана Лукас Салинас, пробвал да изненада Светльо Вуцов с шут от средна дистанция.

3′

Локомотив (Пд) беше отборът, нагодил се малко по-бързо към твърдия терен на стадиона в квартал "Овча купел". Селекцията на Александър Тунчев атакуваше през зоната на Бирсент Карагарен, който на няколко пъти бе фаулиран за респект от "белите" му опоненти.

Снимка 556100

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

29. Борис Димитров 7. Иван Сулев

Отборите на Славия и Локомотив (Пд) приковават вниманието с ранния двубой помежду си от неделната програма на efbet Лига. Съперничеството им стартира точно в 12:15 часа.

Битката обещава да бъде повече от интригуваща, след като домакините имат едва три точки преднина спрямо този опонент в класирането. Пловдивските "смърфове" обаче се намират в по-добра моментна форма и успех в София ще ги върне в Топ 6 за сметка на Левски.

Иван Минчев се завръща в игра за Славия

Пропусна последните три срещи поради заболяване

Славия спечели само един от последните си 4 мача - 5:2 срещу Царско село. Победата край Околовръстното шосе беше последвана от нулево равенство с Ботев (Пловдив) и загуба с 1:2 от Берое. На свой терен тимът на Златомир Загорич отстъпи единствено на Левски.

Затрупват Заги със записи на всевъзможни футболисти

Може да повика някой от тях за пробен период в Славия

Локо (Пд) се стабилизира след колебливото начало на сезона и в последните си 10 официални мача допусна поражение само като гост на Лудогорец, при това с автогол в добавеното време. В предишния кръг "черно-белите" направиха 1:1 с Черно море на "Лаута", а от клуба не бяха никак доволни от съдийството на Георги Давидов.

Гонзо търси нови играчи за Локомотив (Пд)

Христо Крушарски е дал своята благословия

Славия ще е без наказания Ертан Томбак и се очаква вместо него като десен бек да действа Людовик Соареш, който по принцип играе отляво. Сред титулярите на Локо ще се завърне Йосип Томашевич. Тримата в защита отново ще са Кристиан Гомис, Милош Петрович и Мартин Паскалев, а в предни позиции ще си партнират Димитър Илиев и Георги Минчев.

През първия полусезон Славия взе трите точки на "Лаута" след победа с 1:0. У дома обаче "белите" нямат успех срещу пловдивачни от цели 5 години.

Чуждестранните звезди на Септември попаднаха в трансферния радар на два тима от efbet Лига

Искани са от Славия и Локо (Пд)

Главен съдия на срещата е Георги Гинчев, с помощници Георги Дойнов и Милен Арабаджиев. С ВАР ще се занимават Иво Андреев и Петър Джугански. Делегат на БФС е Неделчо Михайлов, а работата на реферите ще следи Кирил Йорданов.

Пандемията променя плановете на Локомотив (Пд)