Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Благоевград Зрители:
90+4′

Край на мача.

Пирин (Благоевград) победи Спартак (Варна) с 2:0 в мач от efbet Лига

Пирин (Благоевград) си гарантира оставането в елита след чиста победа над Спартак (Варна)

Вижте подробности

90′

Три минути добавено време.

83′

Кондраков! Димитър Тонев го изведе сам срещу вратаря, като нападателят преодоля Фигейредо, но топката мина покрай вратата.

73′

Александър Цветков успя да овладее топката в наказателното поле и подаде към Жоао Марио, който обаче не успя да стреля.

66′

Владимир Медвед е заменен от Борис Тютюков.

65′

Жълт картон за Андрей Йорданов.

65′

Владимир Медвед получава жълт картон.

56′

Жълт картон за Мартин Бачев.

49′

Бен Карамоко засече с глава центриране с външен фалц на Евандро, но Андрей Йорданов изби от голлинията.

48′

Вячеслав Велев получава жълт картон.

Снимка 621074

Източник: startphoto.bg

47′

Денис Баланюк е заменен от Жоао Марио.

47′

Иван Йорданов е заменен от Пламен Димов.

47′

Мартин Смоленски е заменен от Мартин Бачев.

46′

Начало на втората част. Подновяването на играта се забави прекалено много. Има си начини трите решаващи мача за оцеляването на отборите да бъдат по-изравнени. Сега Хебър - Берое и Септември (София) - Ботев (Враца) са около 54-ата минута. Докато Пирин и Спартак едва сега стартираха второто полувреме.

45+4′

Край на първото полувреме.

45+2′

Иван Йорданов пропуска да отбележи с удар извън наказателното поле.

42′

Иван Тасев! Футболистът излезе очи в очи срещу Кристиано Фигуеиредо и потърси далечния ъгъл, но вратарят успя да отрази удара.

Снимка 621078

36′

Владеене на топката - Пирин (Благоевград): 41%, Спартак (Варна): 59%.

32′

Венцислав Бенгюзов е контузен и заменен от Иван Тасев.

24′

Денис Баланюк! Евандро пусна страхотен пас в коридор към украинеца, който обаче не успя да преодолее Максим Ковальов.

Снимка 621066

22′

Даниел Начев заменя Лерой Микелс.

20′

Играта е подновена.

18′

Лерой Жак Микелс получава медицинска помощ на терена. Играта е спряна.

15′

ГОЛ! Вячеслав Велев! Венцислав Бенгюзов центрира топката в наказателното поле след изпълнение на корнер. Велев се извиси над всички и с глава насочи топката към вратата на Кристиано Фигуеиредо - 2:0.

5′

ГОЛ! Даниил Кондраков! Центриране от ъглов удар стигна до Вячеслав Велев. Той пусна към Мартин Смоленски вляво, където младокът успя да запази топката между двама защитници и съумя да подаде към Даниил Кондраков, който с пета от границата на вратарското поле прати топката във вратата.

4′

2′

Секунди след началото на срещата играта бе спряна заради хвърлена пиротехника на терена. Падналите бели ленти заеха голяма част от терена. Ще отнеме време...

1′

6. Христофор Хубчев

Пирин (Благоевград) посреща Спартак (Варна) в последния кръг от сезона в efbet Лига. При победа "орлетата" на Христо Янев със сигурност ще запазят своя елитен статут и през следващия сезон. "Соколите" на Димитър Димитров пък вече се простиха с най-висшия ешелон в родния футбол и през лятото ще се завърнат във Втора лига.

Спартак (Варна) ще се опита да задържи двама играчи, въпреки интереса на отбори от елита

Това са Иван Дичевски и Ивайло Климентов

В актива на Пирин има 31 точки, които почти сигурно гарантират оставането на тима от Благоевград в efbet Лига. Ситуацията преди последната стрелба в долната половина на таблицата е така, че на "орлетата" ще им свърши работа и равен срещу обезверения Спартак, тъй като при равни точки с Хебър (Пазарджик) предимството на база резултатите от редовния сезон е на страната на момчетата на Янев. Така само загуба от "соколите" може да нажежи обстановката при домакините.

Със сигурност отборът на Христо Янев ще разчита на познатия характер, който футболистите в зелено и бяло показаха през сезона, като пиринци нямат право да подценяват своя съперник, въпреки че на практика той не играе за нищо. Самият наставник на благоевградчани вече декларира, че Пирин ще се бори "до последна капка кръв" за своето оставане. Само загуба от Спартак на стадион "Христо Ботев" и победа на Хебър над Берое в мача по същото време в Пазарджик ще прати "орлетата" на бараж за оставане.

Обявиха съдийските назначения в мачовете от групата на борещите се за оцеляване

Вижте ги

Нормално настроението в Спартак (Варна) е минорно, след като отборът от Морската столица изпадна във Втора лига, само година след завръщането си, чакано 13 години от феновете на "Коритото". Засега не е ясно кой ще води "соколите" през новия сезон, след като Димитър Димитров вече обяви, че след последния мач неговият ангажимент със спартаклии приключва. Надеждата на феновете на "соколите" са клубът да задържи голяма част от основните футболисти и за Втора лига, откъдето да атакува завръщане в елита.

Главен съдия на срещата е Георги Гинчев, с помощници Йордан Петров и Васил Шавов. С ВАР ще се занимава Станимир Тренчев, а работата на реферите зорко ще се следи от Николай Ангелов. Делегат на БФС е Деница Крумова.

Христо Янев: Апелирам да запазим спокойствие