90+9′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители:
90+9′

КРАЙ НА МАЧА!

90′

Осем минути добавено време.

89′

Рикардиньо бе заменен от Марин Петков

87′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Роналдо навлезе в наказателното поле, бе фаулиран, но Асен Митков прояви бърза съобразителност и мигновено стреля, вкарвайки първия си гол за първенство с екипа на "сините"!

86′

Станислав Костов замени Комано

78′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Рикардиньо спечели трудна топка и я продължи на връхлитащия на скорост Уелтън. Бразилецът навлезе в наказателното поле и този път не остави никакъв шанс на Ковальов като остана на очи в очи с украинския страж и с удар по земя плъзна топката покрай него за  - 1:0!

74′

Фадига стреля от границите на наказателното поле, но покрай вратата. Каква нова възможност за "сините"!

73′

Медвед получи жълт картон.

67′

Иван Тасев е заменен от Медвед.

61′

Дарлан бе заменен от Чандъров.

61′

Ел Джемили отстъпи мястото си на Асен Митков.

54′

Нов шанс за "сините"! Рикардиньо бе много близо до гол, като стреля в долния ляв ъгъл на вратата, но отново Ковальов заслужи аплодисменти.

Снимка 633831

Източник: startphoto.bg

50′

Владеене на топката: Левски: 62%, Пирин: 38%.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+4′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

45+2′

Уелтън иска дузпа след съприкосновение с Андрей Йорданов, но Ивайло Стоянов не отсъжда такава и даде жълт картон за симулация на звездата на "сините".

44′

Фадига опита да напомни за гола си срещу Айнтрахт като опита по същия начин да отправи бомбен изстрел от далечно разстояние, но Ковальов отново показа класа и спаси.

40′
Снимка 633825

39′

Ковальов! В поредната опасност за "сините" Цунами отправи удар с глава, който беше спасен от вратаря на "орлетата", топката се върна в бразилеца, който опита отново късмета си, този път с акробатичен удар, но Ковальов беше пак на мястото си.

36′

Дарлан стреля много силно, Ковальов изби, а Уелтън отблизо засече, но не успя да намери точно свой съотборник.

32′

Жълт картон за Дюлгеров

23′

Роналдо навлезе вихрено в наказателното поле и от малък ъгъл потърси свой съотборник, но без успех, там нямаше играч на "сините", който само да засече топката.

20′

Уелтън изитва проблеми, но за момента ще опита да продължи участието си в мача.

Снимка 633822

15′

След изпълнение на корнер за "орлетата" и разбъркване, Ел Джемили на фланга реши да върне рисковано към Николай Михайлов, Комано дебнеше и беше много близо да засече, но стражът на "сините" се намеси решително.

11′

Владеене на топката: Левски: 68%, Пирин: 32%.

6′

Шанс за Левски! Цунами центрира прецизно в наказателното поле, където Рикардиньо засече с глава и стреля, но неточно.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

1′

88 Марин Петков

Левски домакинства на Пирин (Благоевград) в отложен мач от програмата на efbet Лига. Двата състава ще премерят сили на стадион "Vivacom Арена - Георги Аспарухов" тази вечер от 20:30 часа.

"Сините" са в ролята на фаворит. Към момента те се намират на осмата позиция, но имат доста по-малко изиграни срещи от останалите отбори. Към момента столичани имат 4 победи и 2 загуби в родния елит и са с актив от 12 точки. В последната си среща те успяха да се наложат над Хебър с 1:0 у дома, а преди това победиха Ботев (Враца) отново със същия резултат в София. И двата триумфа обаче дойдоха с измъчени попадения в заветните мигове на съперничествата.

Иво Тренчев се закани на Левски

"Отиваме с нагласата да се борим и да откраднем точки"

Наставникът Николай Костов вероятно няма да може да разчита на бранителя Хосе Кордоба и вратаря Пламен Андреев. И двамата пропуснаха тренировката на тима в сряда, тъй като се прибраха в София във вторник вечерта. Иначе доста от футболистите на "сините" представяха своята родина, като по-голямата част от тях се върнаха здрави.

В последните дни се заговори, че Левски може да погледне към нападателя на Берое Вини Трибуле, за да увеличи опциите си в атака. Към момента Рикардиньо е единственият типичен таран в състава, тъй като Билал Бари е от дълго време контузен. Заговори се, че и Жереми Петрис ще седне на нови преговори с тима от "Герена" за подновяването на договора си.

Тренчев: Отиваме на "Герена", за да откраднем точки, макар че ще е трудно

Наставникът на "орлетата" увери, че отборът му ще се пробва да открадне точки от "сините", колкото и трудна да изглежда задачата

Пирин от своя страна е отборът в най-лоша форма от старта на кампанията. "Орлетата" са последни в класирането с едва една точка и са единствения тим без победа през новия сезон. В седем изиграни мача те имат едно равенство и шест загуби, вкарали са само един гол, а са допуснали цели 11 в своята врата. Благоевградчани са в серия от четири поредни загуби.

Лошите резултати в клуба доведоха и до смяната на треньора. Начело на "орлетата" застана Иво Тренчев, като той вече записа дебют в последния кръг срещу Арда. Тимът му обаче загуби с 0:1, а по време на паузата за националните отбори допусна поражение и от ФК ЦСКА 1948 с 0:4 в контрола. Така новият наставник на благоевградчани не стартира по перфектният начин и днес ще търси първа точка с новия си тим.

Готов ли е Левски за атака на титлата?

Сложен въпрос...

В последния мач между двата отбора Левски успя да се наложи с 2:1 у дома. Преди това в Благоевград "орлетата" измъкнаха точката след 1:1.

Главен съдия на срещата е Ивайло Стоянов, с помощници Мартин Венев и Павлин Михайлов. С ВАР ще се занимават Ивайло Ненков и Станислав Станев. Съдийски наблюдател ще бъде Константин Писков.