Турнир: efbet Лига Стадион: "Витоша", с. Бистрица Зрители:

ФК ЦСКА 1948 победи Ботев (Пловдив) с 2:1 в мач от efbet Лига

ФК ЦСКА 1948 се бетонира на третото място след успех над Ботев (Пловдив)

Вижте подробности

90+2′

ГОЛ! Абдулайе Траоре! Ботевистите в крайна сметка стигнаха до почетно попадение след мощен изстрел на нападателя, който не остави шансове на Даниел Наумов.

90′

Три минути добавено време.

89′

Радослав Кирилов напредна добре отляво и отправи чудесен изстрел по диагонала. Хидайет Ханкич обаче реагира блестящо и спаси атрактивно.

86′

Красиан Колев получава жълт картон.

81′

Дилан Мертенс е заменен от Антонио Перейра.

79′

Парвиз Умарбаев е заменен от Октавио.

79′

Георги Русев е заменен от Реян Даскалов.

76′

Абдулай Траоре отново пробва късмета си с изстрел от далечно разстрояние. Наумов обаче е непоклатим.

71′

Абдулай Траоре отправи мощен изстрел. Наумов обаче успя да се справи.

70′

Владеене на топката - ФК ЦСКА 1948: 52%, Ботев (Пловдив): 48%.

68′

Бирсент Карагерен е заменен от Марио Топузов.

Снимка 613878

Източник: startphoto.bg

68′

Педриньо е заменен от Радослав Кирилов.

67′

Джеймс Ето'о е заменен от Абдулайе Траоре.

67′

Па Конате е заменен от Самюел Акере.

61′

Шут на Антоан Бароан! Даниел Наумов спасява.

Снимка 613875

59′

Опасно центриране в пеналтерията на Ботев. Хидайет Ханкич излиза и успява да улови топката.

52′

Домакините се опитват да поемат контрола над топката. Ботевистите от своя страна се опитват по някакъв начин да се върнат в мача.

46′

Начало на втората част.

45+3′

Край на първото полувреме.

45′

Две минути добавено време.

44′

ГОЛ! Бирсент Карагарен! Стив Фуртадо получи топката и подаде Георги Русев, който се намираше на границата на наказателното поле. Крилото стреля, но Ханкич спаси. При добавката Карагарен прати топката във вратата.

42′

Парвиз Умарбаев пусна отлично центриране в наказателното поле. Елитон Сантос стреля с глава, но неточно.

36′

Владеене на топката - ФК ЦСКА 1948: 53%, Ботев Пловдив: 47%.

31′

Симеон Петров получава жълт картон.

27′

Виктор Генев успешно пресича центриране, насочено към наказателното поле.

Снимка 613864

24′

Очевидно Точукву Ннади не може да продължи срещата. Футболистът е заменен от Красиан Колев.

22′

Точукву Ннади е контузен и получава медицинска помощ на терена.

19′

Греда! Светослав Диков се извиси над всички след центриране от корнер. Футболистът насочи топката с глава към вратата, но кълбото нацели напречната греда.

18′

Прекрасен техничен изстрел по диагонала на Парвиз Умарбаев! Хидайет Ханкич обаче реагира блестящо и спаси.

Снимка 613866

15′

Карагарен! Футболистът шутира към вратата след сериозно разбъркване в наказателното поле. Ударът му обаче срещна крака на противников играч и излезе в корнер.

7′

Въпреки попадението, футболистите на Ботев владеят инициативата. Поне на пръв поглед...

2′

ГОЛ! Светослав Диков! Какво начало на срещата! Футболистът бе изведен от Стив Фуртадо, Ханкич излезе напред, но Диков го заобиколи и прати топката в опразнената врата. Останаха съмнения, че при подаването Диков бе в засада. Съдията Драгомир Драганов се консултира с ВАР и в крайна сметка зачете гола.

1′

4. Ангел Лясков

Отборите на ФК ЦСКА 1948 и Ботев (Пд) се изправят един срещу друг в късния двубой от понеделнишката програма на efbet Лига. Сблъсъкът в Бистрица е с начален час 20:00.

През седмицата "червените" имаха тежък мач за Купата на България, в който продължиха към полуфиналите след успех с 1:0 над Арда (Кърджали), дошъл в продълженията. Ботев пък имаше почивка, а също така и контролна среща, играна на 1-ви април срещу отбор на Пирин (Благоевград). В нея пловдивчани се наложиха с 3:1.

Цветомир Найденов с коментар за драмите в Левски

Бизнесменът взе отношение за напускането на Станимир Стоилов

Защитникът на Ботев (Пловдив) Станислав Работов вече тренира наравно със своите съотборници. В момента юношата на "канарчетата" се намира във финалния етап на своето възстановяване след претърпяната операция на коляното.

Поглеждайки към класирането, а и към амбициите на два тима, ФК ЦСКА 1948 влиза като фаворит в срещата. В момента възпитаниците на наставника Тодор Янчев заемат трето място, а Ботев е на десета позиция. Двата отбора са разделени от цели 21 точки. В последния кръг преди паузата за националните отбори ФК ЦСКА 1948 победи Берое с 3:1, а Ботев завърши наравно 1:1 с Локомотив в дербито на Пловдив.

Главен съдия на срещата е Драгомир Драганов, с помощници Христо Хаджийски и Мирослав Симеонов. С ВАР ще се занимават Красен Георгиев и Димо Вълчев. Делегат на БФС е Кирил Йорданов, а работата на реферите ще съблюдава Константин Писков.

Красиан Колев: Не е лесно да замениш Тодор Неделев

"Мечтая си да играя на "Колежа" пред пълни трибуни"