Турнир: efbet Лига Стадион: "Витоша", с. Бистрица Зрители:

КРАЙ НА МАЧА!

ФК ЦСКА 1948 докосва европейския бараж след късен обрат срещу Ботев (Пловдив) в Бистрица

Ето как се разви двубоят

90+1′

ГОЛ! 2:1! ПИШЧЕВИЧ! Домакините стигнаха до обрат в първата минута от продължението, когато Умарбаев центрира от корнер, а Пишчевич с глава опъна мрежата на Игонен за втори път.

80′

1:1! ПИШЕВИЧ! Десет минути преди края домакините изравниха резултата. Педриньо центрира от пряк свободен удар, Ехидже Укаки не успя да се намеси добре, а сърбинът с глава пренасочи топката към мрежата на "канарчетата".

76′

ШАНС ЗА ДОМАКИНИТЕ! В 76-а минута домакините имаха уникален шанс да изравнят, но само невероятната намеса на вратаря Игонен ги лиши от успеха. Росен Божинов стреля с глава след корнер, ала стражът на Ботев докосна влизащата под гредата топка с върха на пръстите си и я отклони в гредата. Фантастична намеса на Игонен! Умарбаев можеше да направи добавка, но не намери очертанията на вратата.

74′

Четвърт час преди края Педриньо обстрелва вратата на Ботев от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри от целта.

69′

В 69-а минута Ради Кирилов се озова с топка в крака в наказателното поле на "канарчетата" и шутира по земя, но покрай гредата.

58′

Жълт картон за Ивайло Видев.

50′

ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! 0:1! НВАЧУКВО! Точно пет минути след подновяването на играта гостите излязоха напред в резултата. Един от най-добрите на терена за Ботев - Кристиян Нвачукво, получи топката в наказателното поле и с кинжален шут опъна мрежата на домакините.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

41′

ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Малко преди почивката "канарчетата" удариха греда. Янис Карабельов и Мартин Секулич комбинираха добре на границата на наказателното поле, а хърватинът стреля с левия крак, но нацели десния страничен стълб.

38′

В 38-ата минута Никола Илиев получи топката пред дъгата на наказателното поле на Ботев и нанесе опасен удар, но кълбото премина близо до дясната греда.

27′

ШАНС ЗА БОТЕВ! В 27-ата минута малцината зрители на стадиона в Бистрица станаха свидетели на първата по-интересна ситуация пред една от двете врати и тя бе за гостите от Ботев. Нвачукво проби по лявото крило и центрира опасно по земя в наказателното поле, където Степонавичус дебнеше на добра позиция, но изстрелът му беше блокиран от Симеон Василев.

10′

Домакините владеят повече топката в началните минути, но до този момент няма нищо сериозно пред вратата на пловдивчани.

1′

98 Валентин Йосков 46 Емил Найденов

ФК ЦСКА 1948 приема Ботев (Пловдив) в поредна среща от групата, която ще излъчи отбора, койщо ще се бори на бараж за участие в европейските клубни турнири. Мачът в Бистрица започва в 17:45ч.

Двубоят е от изключително значение за ФК ЦСКА 1948, тъй като битката за седмото място продължава. Мачът за пловдивчани от друга страна е без значение, след като преди седмица Ботев спечели Купата на България. Това им гарантира поне четири европейски мача през лятото и на практика за момчетата на Душан Керкез кампанията приключи.

Към момента ФК ЦСКА 1948 заема седмото място, но битката е изключително ожесточена и в нея участват още Арда и Славия и всички тимове имат шанс да завоюват така важната седма позиция.