Турнир: efbet Лига Стадион: "Ивайло", гр. Велико Търново Зрители:

Жълт картон за Атанас Кабов.

86′

ГРЕДА! Етър пропусна добра възможност да намали пасива си. Футболистите в бяло изпуснаха централния защитник Георги Ангелов, който с глава нацели страничната греда на вратата, пазена от Матвей Игонен.

77′

Червен картон за Георги Николов! Таранът на Хебър постъпи изключително безрасъдно, когато удари с лакът свой опонент. Главният съдия Васимир Ел-Хатиб първоначално не видя ситуацията, но асистентите на ВАР го призоваха да прегледа ситуацията. Реферът обстойно провери съприкосновението, показвайки червен картон на нападателя.

72′

Димо Бакалов е заменен от Ловре Кнежевич.

72′

Ивайло Димитров напуска, за да влезе Хавиер Де Леон.

71′

ГООЛ ЗА ХЕБЪР! Головата фиеста в мача продължава. Хебър окончателно сложи край на интригата след гол на Роберт Мазан. Мартин Михайлов успешно намери левия краен бранител, чийто удар не остави шансове на Мартин Величков.

60′

Мартин Тошев заменя Шахредин Букхолда, а Илкер Будинов отстъпва мястото си на Николай Янков.

53′

ГООЛ ЗА ХЕБЪР! Очевидно Хебър умишлено атакува през фланговете, тъй като Етър изпитваше сериозни затруднения. Карлос Охене проби отдясно, комбинира с Бастунов и нападателят с мощен снаряд покачи аванса на съотборниците си.

52′

Жоао Сеско си изкара жълт картон.

48′

ГООЛ ЗА ХЕБЪР! Великолепно начало на втората част за отбора от Пазарджик. При подаване на точката на дузпата Николас Пенев умело се вклини между защитниците на Хебър, реализирайки за 3:2.

48′

Жълт картон за Мариян Иванов.

46′

Олексий Збун е заменен от Атанас Кабов.

45′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

ГООЛ ЗА ХЕБЪР! Секунди преди края на полувремето съставът на Любослав Пенев се домогна до втори гол в мача. Нападателят Георги Николов получи подаване в наказателното поле, засичайки пас отляво за 2:2.

34′

ГООЛ ЗА ЕТЪР! Макар темпото в мача да спадна значително, домакините успяха да осъществят обрат в двубоя. Георги Ангелов изведе Илкер Будинов зад гърба на отбраната на Хебър, след което полузащитникът подаде към  Шахредин Букхолда, а той от непосредствена близост се разписа с лекота.

32′

Жълт картон за Олексий Збун.

20′

Владеене на топката: Етър: 50%, Хебър: 50%.

12′

ГООЛ ЗА ЕТЪР! Въпреки инкасираното попадение, "болярите" запазиха спокойствие и съумяха да възстановят паритета. При центриране от ъглов удар Ивайло Димитров се извиси над всички, за да нанесе неспасяем изстрел.

4′

ГООЛ ЗА ХЕБЪР! Срещата стартира по мечтания начин за гостите от Пазарджик. След добро разиграване, топката попадна в Николас Пенев, а той центрира към Георги Николов, който със страхотен удар с глава откри резултата.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

11. Атанас Кабов

Етър и Хебър се изправят един срещу друг в ранния неделен двубой от програмата на efbet Лига. Срещата на стадион "Ивайло" стартира в 15:15 часа.

Закъсалият Етър опря до Мартин Райнов

"Болярите" чакат отговор от опитния халф

Домакините от Велико Търново ще търсят задължителни три точки срещу тима на Любослав Пенев, който не е печелил мач от средата на август - победата с 1:0 над Локомотив (София) в квартал "Надежда". След това момчетата на Ел Голеадор регистрираха четири поражения и две равенства - 1:1 с Ботев (Враца) и 0:0 с Крумовград в последните два кръга. Етър се намира на дъното в класирането с едва четири точки в своя актив, което означава, че е време болярите да прекъснат серията си от четири поредни поражения.

Любопитно е, че наставникът на отбора от Велико Търново - Светослав Петров, ще премери сили с Любослав Пенев, когото имат общо минало в ЦСКА. На стадион "Българска армия" легендарният голмайстор е бил хронологично президент, съотборник и старши-треньор на някогашния полузащитник от Добрич. Припомняме, че преди шест дни Петров замени Емануел Луканов, за когото пък се твърди, че ще заеме директорски пост в третодивизионния Фратрия.

Светослав Петров: Надявам се на позитивен резултат срещу Хебър

Новият треньор на Етър сподели очакванията си за мача

Колкото двубоят изглежда удобен за шампиона на България за 1991 година да гони три точки, толкова той е такъв и за състава на Любо Пенев. В последно време Хебър не може да запише победа, каквито три постигна между 29 юли и 18 август. Със сигурност Ел Голеадор знае как да мотивира играчите си, които ще искат да се върнат на победния път в старопрестолния град.

Главен съдия на срещата е Васимир Ел Хатиб, с помощници Петър Митрев и Владимир Велев. Четвърти арбитър е Стоян Арсов, а ВАР ще се заемат Ивелин Занев и Станислав Станев. Делегат на БФС е Калоян Панайотов, а работата на реферите зорко ще следи Георги Виделов.

Любо Пенев: Добър мач, сумираме точки