90+7′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 9472
90+7′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Лудогорец 0:1 в мач от efbet Лига

Лудогорец снижи шампионските амбиции на Левски след победа по навик на "Герена"

Главният съдия вбеси "сините" фенове с няколко спорни решения

90+5′

Руан Круз напуска терена, за да бъде заменен от Спас Делев.

90+4′
Снимка 636117

Източник: startphoto.bg

90+2′

Цунами получава жълт картон за чист шпагат срещу Пьотровски.

88′

С настъпването на последните минути всички в лагера на Левски разчитаха главно на Уелтън. И не беше изненадан, че всяка една атака минаваше през №17. В 88-ата бразилецът проби по фланга и този път реши да завършва сам, но Падт го отчая със стабилна намеса.

84′
Снимка 636115

83′

Стратегическа смяна за Ивайло Петев, който заменя Текпетей с Франко Русо.

82′

Марин Петков влиза в игра за Левски, напуска Ел Джемили.

80′

Жълт картон за Серджио Падт, който умишлено бави играта.

75′

РУАН КРУЗ! Нова изгодна възможност за Лудогорец се откри в 75-ата минута. Ван дер Каап от Левски направи безумна грешка като последен в отбрана, която позволи на Руан Круз да стреля през вратаря Андреев. За радост на домакините близо до голлинията беше застанал Хосе Кордоба, който имаше фундаменталната роля резултатът да остане непроменен.

Снимка 636111

74′

Рикардиньо приключва участието си в мача, а замененият е Илиян Стефанов.

73′

ФОН ВИТРИ! Бековете на Лудогорец изработиха страхотна възможност за своя тим да сложи точка на спора в 73-ата минута. Сон елиминира двама футболисти на "синьо", след което смени посоката на действие с пас за другия фланг към Фон Витри. Въпросният пое топката на скорост и отправи много силен шут, който бе избит от Андреев.

71′
Снимка 636110

70′

Кайо Видал приключва участието си в мача, а вместо него ще видим Рик Джонатан.

69′

Бърнард Текпетей също получава официално предупреждение.

63′

Асен Чандъров се появява в игра за Левски, а напускащият терена е Асен Митков.

62′

СПОРНО? Още една спорна ситуация беляза дербито в 62-ата минута. Получилият миг по-рано жълт картон Руан Круз влезе много остро, с двата крака, в тези на вратаря на Левски - Пламен Андреев. Макар и всички симпатизиращи на "сините" да подканяха Георги Гинчев за решителни действия, арбитърът пожали голмайстора за Лудогорец в неделната вечер.

60′
Снимка 636108

60′

Руан Круз получава жълт картон.

59′

ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Селекцията на Николай Костов стигна до най-чистото си голово положение в 59-ата минута. След нарушение на Кайо Видал в центъра, левскарите изпълниха заучено положение, при което Ел Джемили отправи остър пас в наказателното поле на "орлите". Там, със сетни сили, до кълбото се добра Рикардиньо. Бразилският нападател някак си насочи към вратата на шампионите, но само да види как ударът му среща гредата.

57′

Кайо Видал получава жълт картон за нарушение срещу Ел Джемили.

50′
Снимка 636103

49′

Провокаторът от състава на гостите Якуб Пьотровски, най-сетне получава жълт картон.

47′

ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Второто полувреме стартира по оптимистичен начин за домакините, които с малко късмет докараха напрежението да бъде малко пред голлинията на Падт. Ударите на Роналдо и Уелтън обаче не пробиха лудогорската "стена".

47′

Педро Нареси влиза на почивката вместо Иван Йорданов.

46′
Снимка 636102

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!  ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ НА ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ!

45′

ПОЧИВКА!

41′

УЕЛТЪН! Трибуните на "Герена" се посъбудиха в 41-ата минута, когато "сините" най-сетне сътвориха нещо по-интересно в предни позиции. Уелтън бе заел позиция в центъра на атаката, а след като пое с гръб към вратата успя да отправи и сравнително слаб изстрел по земя, който Падт с мъка изби в корнер.

37′
Снимка 636100

36′

Официално предупреждение за Хосе Кордоба от Левски.

34′

Лудогорец получи възможността да изпълни статично положение в 34-ата минута, при което топката стигна до Текпетей, но последвалият му изстрел с глава не намери целта.

29′
Снимка 636098

26′

След попадението на Руан Круз на "Георги Аспарухов" имаше и грозни сцени, след като от Сектор "В" полетя шише с вода, което удари Бърнард Текпетей. Капитанът на Лудогорец падна на тревата, демонстрирайки болка. Всичко това със сигурност означаваше и солена глоба за домакините от Левски.

24′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 0:1! РУАН КРУЗ! И докато Левски наглед контролираше двубоя, Лудогорец нанесе своя удар още с първата си по-сериозна атака. Якуб Пьотровски демонстрира защо вече е използван в по-предни позиции от Ивайло Петев, пускайки страхотен извеждащ пас за своя нападател Руан Секо. Бразилецът изскочи зад гърба на Хосе Кордоба и порази близкия ъгъл на Пламен Андреев за 0:1.

16′

На "Герена" не посрещат никак радушно Сонко Сунберг, който при всеки допир до топката бива бурно освиркван.

15′
Снимка 636096

14′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА НОВА ДУЗПА! Не бе изминал и четвърт час, когато на арбитъра Гинчев отново се наложи да решава заплетена ситуация. Жереми Петрис използва бързината си и проби в наказателното поле на Лудогорец. При някакъв контакт със Сон, националът на Мартиника падна на тревата и близо 10 000 души на "Герена" поискаха 11-метров удар. Такъв обаче нямаше според футболните разбирания на съдията, а големият губещ се оказа самият Петрис, който заради гневния си изблик получи жълт картон.

13′
Снимка 636097

10′

Публиката на Левски имаше претенции към реферско отсъждане и в 10-ата минута, когато при вече приключила ситуация, Руан Круз не прецени шпагата си и влезе твърдо в краката на "син" футболист. Нарушение или картон за бразилеца обаче нямаше.

2′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Левски беше отборът, който стартира с далеч по-голяма агресия това дерби. Доказателство за написаното по-горе бяха "сините" брожения за дузпа в 43-ата секунда, когато атака на домакините отляво завърши с опит за подаване, което неволно удари по ръката Сон. Реферът Георги Гинчев не обърна никакво внимание на левскарските претенции, а за нередност не му алармираха и от ВАР-стаята. Няколко мига по-късно късмета си с удар от средна дистанция пробва Ел Джемили, но кълбото премина над горната греда.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В СРЕЩАТА!

1′