Бившият спортен министър и депутат от ПП ГЕРБ Красен Кралев коментира фенския протест срещу Българския футболен съюз в студиото на Euronews Bulgaria.
"Правителството има много сериозна задача, знаете защо беше създадено - да отстоява нашите позиции за приемането ни в Шенген и еврозоната. Проблемът от чисто административен, засягащ БФС, стана политически. Отдавна стана ясно, че имаме проблем с управлението на футбола в страната и футболното хулиганство. Има и проблем с цялото управление на спорта през последните три години, който вече е политически. Много хора се опитаха да използват напрежението между фенове, БФС и собственици на клубове и да нагнетяват напрежение. Аз питам кой е истинският организатор на този протест? МВР не сподели пред обществеността с каква оперативна информация разполага за това какво е било подготвяно, а те имат хора във всички агитки.
МВР си понесе отговорността с оставката на зам.-министъра. Борисов е прав, че трябва и Денков да си подаде оставката, защото в такъв форсмажор премиерът трябва да даде задачите. Защо кметът разреши този протест? Можеше да не даде разрешение. Това е заплаха за живота на хората. Разполагали са с данни, че се подготвя насилие. Дайте да видим кой ги е насъскал тези хора, кой е организаторът на протеста. Ще ви кажа кой е - Ивайло Грозев. Той представлява клуб Черногорец (Ноевци). Не знам дали феновете знаят, че има такъв клуб въобще. Да проверим за връзките на този човек с екипа на Бербатов и Радостин Василев.
Аз съм съгласен, че търпението е изчерпано, никой не може вече да спаси Боби Михайлов от оставката. Но дайте да видим хората, които стоят зад този протест. Имало е подготовка от седмица да се извърши този метеж в центъра на София. Вие вярвате ли, че човек от пернишкото село Ноевци може да организира подобна война в центъра на София? Аз не вярвам. Има много въпроси, на които не се отговаря. Всичко ме навежда на мисълта, че този протест започва да се политизира. Ако се върнем малко по-назад ще видите кой министър е ходил на извънредния конгрес на тия хора и какви са връзките. Спортният министър има съвсем друга роля в случая. Той пряка намеса в организирането на този мач няма. В случая обаче той трябва да е лидер и медиатор", каза той.
the_shooter
на 22.11.2023 в 15:02:18 #4Имали сме проблеми в спорта през последните три години!
Преди това всичко беше мед!
Ще има да чакат още 100г такъв министър на спорта като Кралев, ама няма, намя втори такъв!
cska_bg_army
на 21.11.2023 в 19:15:21 #3Този лицемерен боклук, даже и няма да му чета глупостите. Само отбелязвам, че той подпря пияната мотика да не падне на земята и го изведе от едно събитие! И баце беше там, срам пред целия свят..
argile-rovain
на 21.11.2023 в 17:46:32 #2Това е повече от ясно
mr-jacks
на 21.11.2023 в 13:05:55 #1От какво да се спаси Бобо Кючека?
Бесилка или пандиз?
Ако само си подаде оставката, която ще бъде приета с безкрайни благодарности за дългата и вярна служба, следвана от подаръци, банкети и пост почетен президон на Бефисету, то това не е решение!