Берое постигна убедителна победа в първа си контролна среща. Днес от 10:30 ч в Панагюрище възпитаниците на Илиан Илиев победиха с 6:0 Чавдар (Бяла Слатина).

Емил Грозев си вкара автогол в 24-ата минута, четири минути по-късно Владислав Златинов покачи на 2:0, а минута преди почивката Мирослав Енчев се разписа за 3:0. Секунди след подновяването на играта Диан Генчев покачи на 4:0, а в 74-ата отново той се разписа от дузпа.

В 79-ата минута Иво Гюров с глава оформи крайният резултат - 6:0. След мача футболистите на Берое ще получат два дни почивка и в понеделник започват подготовка в Стара Загора. В сряда е следващата проверка, като съперник е Черноморец (Бургас).

Берое (Стара Загора) – Чавдар (Бяла Слатина) 6:0
голмайстори: 1:0 Емил Грозев 24’ (аг), 2:0 Владислав Златинов 28’, 3:0 Мирослав Енчев 44’, 4:0 Диан Генчев 46’, 5:0 Диан Генчев 74’ (д), 6:0 Иво Гюров 79’

Берое: 33. Теодор Скорчев (46' - 1. Мартин Теменлиев), 27. Владислав Ямуков (46' - 16. Стефан Велев), 25. Мирослав Енчев (46' - 15. Виктор Софрониев), 5. Ваня Джаферович (46' - 3. Владимир Зафиров), 24. Станислав Бачев (к) (46' - 28. Веселин Пенев), 6. Кристиан Кръстев (46' - 10. Диан Генчев (77' - 29. Иво Гюров)), 71. Милен Танев (46' - 17. Мартин Райнов), 23. Рафаел Бауа (46' - 9. Рангел Абушев), 11. Атанас Чипилов (46' - 21. Светослав Петров), 29. Иво Гюров (46' - 8. Иван Горанов), 19. Владислав Златинов (46' - 14. Евгени Йорданов);

Чавдар БС: 42. Людмил Зарев (30' - 1. Светослав Тошев), 14. Мартин Симеонов, 9. Владислав Василев (к), 18. Бисер Янчев, 10. Драгомир Йорданов, 3. Емил Грозев, 25. Станислав Димитров, 24. Васил Петров, 23. Венцислав Миленов, 19. Гриша Иванов, 5. Ивайло Русев (46' - 7. Ивайло Самърджиев, 6. Милен Тонев, 8. Виктор Мелковски, 16. Камен Каменов, 15. Тихомир Тодоров, 4. Даниел Николов, 20. Михаил Михайлов); старши-треньор: Диян Божилов

стадион: "Орчо войвода", Панагюрище