Берое победи Ботев (Враца) с минималното 1:0 в последната среща от 5-ия кръг на efbet Лига. Двубоят под Аязмото ще бъде запомнен с това, че Мартин Камбуров вкара гол номер 253 в българския футболен елит, с което изравни рекорда на Петър Жеков за най-много попадения.

Иначе срещата започна равностойно, като с всяка изминала минута домакините владееха все повече и повече топката, но до попадение така и не се стигна през първото полувреме.

През втората част дойде моментът на Камбуров (48д.). Ветеранът бе точен от дузпа, след като Валери Христов събори Килън Лебон в наказателното поле.

Така Берое застана на 5-ото място в класирането на първенството с актив от 9 точки, измествайки именно отбора на Ботев (Вр), който е с 8.

Берое - Ботев (Враца): 1:0 (Обзор на срещата по минути)

Проследете срещата на живо тук

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора имаха хубави възможности да отбележат гол в първите минути, но Камен Хаджиев изчисти опасно центране на гостите, а удар на Абубакар Тунгара бе спасен от Красимир Костов.

В 10-ата минута врачани пропуснаха да поведат в резултата. Дориан Бабунски шутира от пряк свободен удар от удобна позиция. Футболистът обаче прати топката покрай дясната греда.

Снимка 544176

Само минута по-късно Берое отправи отговор. Опасна атака на домакините завърши с опит на Абубакар Тунгара да прехвърли атрактивно Красимир Костов, но топката мина над напречната греда.

В 17-ата минута домакините имаха нов шанс да отбележат гол. След центриране от ъглов удар последва разбъркване. Топката стигна до Омар Сако, който шутира но не намери рамките на вратата.

Снимка 544174

Постепенно домакините овладяха центъра на терена и наложиха някакъв по-сериозен натиск срещу врачани. В 32-ата минута Мартин Камбуров стреля с глава, но Красимир Костов успя да спаси.

В 38-ата минута Серкан Юсеин нахлу в наказателното поле, но си поведе дълго топката и Валери Христов предотврати опасността, след като се намеси с шпагат. Четири минути по-късно Камбуров направи нов пропуск. Камара проби отдясно и центрира към ветерана, който отигра с глава, но неточно. Така първото полувреме завърши без голове.

Снимка 544173

В началото на втората част Валери Христов събори Килън Лебон в наказателното поле и реферът Никола Попов отсъди дузпа за старозагорци. Зад топката застана Камбуров, който не сгреши за 1:0. Така нападателят вкара 253-тия си гол в елита, с което се изравни с легендата Петър Жеков.

Гостите от Враца можеха да изравнят резултата в 64-ата минута. Дориан Бабунски пусна към Гонсало Оливейра, но ударът му бе избит в корнер.

В 69-ата минута пък Камбуров бе изведен сам срещу вратаря на гостите. Нападателят се справи със защитник на Ботев, премина и покрай вратаря, но се забави със завършващия удар, като позволи на Костов да му отнеме.

Снимка 544175

В 76-ата минута Йоан Бауренски получи директен червен картон. Главният съдия Никола Попов прегледа спорна ситуация с ВАР. В крайна сметка Бауренски бе изпратен под душовете преждевременно за грубо нарушение срещу Александър Цветков.

В 85-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си. Стив Фуртадо отправи мощен изстрел, но топката се удари десния страничен стълб.

Мартин Костадинов можеше да изравни в самия край на срещата, след като стреля с глава, но Нордин Бакер спаси.

Берое готви специален подарък за Мартин Камбуров

"Нека първо нещата да се случат, а после ще видите за какво става въпрос", категорични са от тима