Старши-треньорът на Берое - Николай Киров, говори за проблемите на заралии след загубата с 0:2 от Ботев във Враца.

"Ние проблемите си ги знаем, няма смисъл да продължаваме да ги коментираме. Класата ни в атака и на състезателите там им е доста трудно в efbet Лига. Мога да поздравя домакините - заслужена победа. Бяха по-агресивни през първата част. Мисля, че всичко се реши след втория гол.

Моите виждания за развитието на играта са свързани с атаката, но там са ни огромни проблемите. Лошото е, че моментът е неподходящ. Да, Абубакар Тунгара ще влезе другия двубой, но се налага да играе на непривична за него позиция. Ще мислим някакви варианти. Няма как да тръгне разиграване, ако няма как хората напред да задържат топката. Топката трябва да се държи много повече в предни позиции, ако искаме да печелим.

Да, неприятна загуба. Именно с отборите около нас в класирането трябва да правим всичко възможно да печелим точки. Точките ще дойдат когато има промяна в играта. Трябва да търсим промяна в атака, за жалост, най-вероятно ще е след Нова година.

Не може да няма психологическа затормозеност. Но проблемът си е наш, сами си го създаваме като губим двубоите.

Не успяхме да картотекираме новия нападател за този двубой, но надали и той е в някаква невероятна форма. И той най-вероятно няма да е в оптимално състояние, тъй като дълго време не е играл. Това е кардиналният проблем, че се разчита на такива състезатели. Идват по време на първенството, нормално е да не са в оптимална форма. Когато се прави нещо във времето и не е подредено от самото начало, така се случват нещата", завърши Киров.

Ботев (Враца) - Берое 2:0 в мач от efbet Лига

Ботев (Враца) се разправи с Берое за едно полувреме пред строгия поглед на Виктор Кашай