Треньорът на Берое - Ферарио Спасов говори след загубата на тима му от руския Уфа с 0:2. Специалистът заяви, че умората е натежала върху неговите възпитаници.

"Според мен бе мач с две лица. Едно първо полувреме, в което се държахме много добре на терена. Независимо, че противникът поведе след една необмислена проява в разиграването в нашата половина. Хареса ми физиономията през тази част от двубоя.

Снимка 275913

Източник: Официален сайт Берое

Второто полувреме загубухме малко инерция. Имахме желание да стигнем до обрат в резултата. Но мисля, че и умората натежа. През ден играем с добри и добре подготвени отбори. Мен не ме притеснява това, което се получава като резултат, защото се дава шанс на всички момчета. Вече въпрос на тяхна нагласа е кой как използва този шанс.

Много съм доволен от турнерто в Кипър, защото оганизацията е много добра, условията са добри и срещаме едни много добри отбори, с които се проверяваме и играем на максимума на възможностите си. Това е една добра информация за нас какво се случва в отбора", каза Спасов.

Берое загуби от руския Уфа

Старозагорци отстъпиха с 0:2

На въпрос за нови трансфери, специалистът отговори: "Имаме такава нагласа. Всичко е възможно. Виждаме допълнителни неща, които да добавим. При всички положения обаче става дума за футболисти, които са водили подготовка, защото времето е малко и няма да стигне ако трябва да наваксват кондиционно.

Имаме намерение да привлечем нови футболисти, но е въпрос на време те да се появят. Докато това не стане, няма да ги обявим. Става дума за българин и чужденец. С това ще комплектоваме отбора. Аз мисля, че от мач на мач действаме сигурно, независимо от резултатите.

Две индивидуални грешки натежаха днес, но когато си уморен и играеш с добри отбори тези грешки се наказват. Доволен съм от старанието и нямам забележки за желанието им да играят футбол".