Етър победи Берое в контрола, играна в Стара Загора. "Болярите" се наложиха с 1:0.

Двата отбора направиха бърз и динамичен двубой с остри атаки към двете врати.

Етър поведе в 48-ата минута - Симеон Мечев центрира отляво и Милчо Ангелов с глава прехвърли вратаря Душан Перниш за 0:1. След получения гол домакините натиснаха и потърсиха изравняване. Три възможности имаше пред Еривалдо - той първо отдясно центрира остро пред голлинията, но Кацаров чисти, после бе изведен опасно и стреля от малък ъгъл на сантиметри от гредата, а негов удар с глава излезе в аут.

Херо: Няма да им е лесно на младите в Берое

"Имат голям потенциал"

Етър можеше да удвои в 72-ата минута - Ндонгала центрира отляво от фаул и Яни Пехливанов с глава прати топката в напречната греда.

ЕТЪР: Анатолий Господинов, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Здравко Илиев, Алдаир Ферейра, Симеон Мечев, Божидар Кацаров, Христофор Хубчев, Кольо Станев, Милчо Ангелов, Ловре Кнежевич (Христо Иванов, Венелин Филипов, Николас Фемиа, Яни Пехливанов, Иван Петков, Дуде Ндонгала, Юлиян Райков).

БЕРОЕ: Генадий Ганев, Карлос Охене, Кукула, Ибрахима Конте, Илиас Хасани, Александър Василев, Стив Фуртадо, Кийлън Лебон, Георги Ангелов, Еривалдо, Иван Минчев.