Берое победи Ботев с 2:1, но въпреки това старозагорци приключиха с участието си в тазгодишното издание на Първа лига след загуба с 0:3 в първия мач в Пловдив. Срещата предложи доста любопитни моменти и пред двете врати, а интригата в двубоя приключи минути след началото на второто полувреме, когато Антонио Вутов отбеляза попадение за "канарчетата".

Началото бе доста нервно и за двата тима, а в първите минути играта бе доста накъсана, тъй като преобладаваха нарушенията и острите единоборства. Това доведе и до принудителна смяна на Виана, който отстъпи мястото си на Крум Стоянов след малко повече от четвърт час игра.

Берое - Ботев, Антонио Вутов сложи край на надеждите на домакините!

Срещата започва в 20,00 часа

Постепенно Берое успя да овладее инициативата в средата на терена, а след 10-та минута събитията се пренесоха почти изцяло в половината на "канарчетата", което даде резултат. Старозагорци поведоха в 15-та минута, минути след като Мапуку бе изпуснал добро положение за домакините!

Антон Карачанаков проби отдясно в наказателното поле, футболистът пусна успореден пас на голлинията, а Кристиан Димитров засече топката в собствената си врата - 1:0 за Берое!

Снимка 294866

Последва силен натиск на домакините, които искаха да стигнат до бързо второ попадение, с което да върнат изцяло интригата, но Иван Чворович се намеси решително на два пъти при удари на Мартин Райнов и Жуниор Мапуку.

Ботев погледна по-смело към вратата на старозагорци в края на полувремето, което доведе обаче само до един удар на Тодор Неделев от дъгата пред наказателното поле, който не намери целта, а и бе слаб. През първата част домакините имаха и претенции за дузпа за игра с ръка на Неделев, но съдията правилно не посочи бялата точка, тъй като тя бе следствие на рикошет и не бе умишлена.

През вторите 45 минути "канарчетата" излязоха доста по-организирани на терена. Футболистите на Николай Киров включиха на висока предавка и след пропуск на резервата Косоко, останал сам срещу Перниш, се стигна до изравняване.

Голмайсторът на Ботев: Мачът на сезона е с Лудогорец, Левски е отворена страница!

Вижте какво заяви Антонио Вутов

Капитанът Лъчо Балтанов изведе Крум Стоянов отляво в наказателното поле, а острият пас на крайния бранител към Антонио Вутов, бе засечен от последния за 1:1!

След попадението вече стана ясно, че крайният победител е ясен, но въпреки това Берое потърси пълния успех и стигна до него след попадение на Жуниор Мапуку.

Голмайсторът на отбора се разписа за 2:1, след като спечели единоборство със защитник на Ботев пред наказателното поле и вкара с диагонален удар по земя. Попадението бе зачетено, макар че се видя, че нападателят си е помогнал с ръка при повеждането на топката.

В края на срещата Косоко изпусна да изравни резултата. Нападателят на Ботев осъществи много добър пробив, но отново не успя да преодолее Перниш.

Ферарио Спасов: Доволен съм, видях пламъка и блясъка в очите на играчите