Отборът на Берое допусна тежко поражение с 0:4 от лидера в азербайджанското първенство Нефтчи Баку в контрола, която се игра днес в Турция.

Проверката бе проведена въпреки лошите атмосферни условия в южната ни съседка и през цялото време имаше бурен вятър. В началото на спаринга валя и силен дъжд.

Лошото време в Турция затрудни Берое

В Белек вали силно и има ураганен вятър

В срещата не взеха участие Душан Перниш, Алфредо Мартинс и Борислав Цонев, който се възстановява от операция.

Съперникът на заралии откри резултата в 10-ата минута, когато Махмудов изведе на стрелкова позиция Дарио Фредерико, а той не сгреши срещу Аргилашки за 1:0. Старозагорци получи хубав шанс да се върнат в мача малко след това. В 13-ата минута, можеше да се стигне до автогол след центриране на Желев в наказателното поле, но вратарят на азербайджанците се намеси по най-добрия начин.

Преднината бе удвоена след половин час игра, когато Фредерико стреля покрай Аргилашки и се разписа за 2:0.

Берое отпрати каращите проби Камара и Лима

Двамата бяха освободени

В 39-ата минута, Нефтчи направи резултата класически, след като Багали Дабо отбеляза много красиво попадение за 3:0. Той засече топката от границата на пеналта и с диагонален шут я изпрати в горния ляв ъгъл на вратата. Малко след това, тимът получи право да изпълни и дузпа, след като Никита Баранов извърши нарушение. Зад топката застана Махмудов и Георги Аргилашки успя да хване ъгъла и спаси.

Крайното 4:0 бе оформено в 58-ата минута, след като вратарят на Берое си отбеляза злощастен автогол.

Състав: Георги Аргилашки - Милен Желев, Иван Бандаловски, Никита Баранов, Александър Василев - Александър Цветков, Иван Минчев, Мартин Райнов - Мешка, Мартин Камбуров, Рубен Бригидо.