Берое постигна победа в последната си контрола преди старта на Първа лига. Старозагорци се наложиха над Ботев (Гълъбово) с 1:0.  Единственото попадение в срещата отбеляза Алфредо Мартинс в 71-та минута.

Заралии бяха по-добрият отбор през първата част, но Алкан, Алфедо и Рубен Бригидо пропуснаха.

Снимка 368344

Източник: beroe.bg

Гостите стигнаха до първата си по-сериозна възможност за гол в 58-ата минута, когато Винков стреля покрай вратата.

В 71-ата минута Берое поведе с гол на Алфредо. Бразилецът нанесе неспасяем удар от 24 метра в левия ъгъл.

Старзагорци стартират новото първенство на 23 юли с гостуване на Славия.

Берое: 12. Душан Перниш - 3. Милен Желев, 5. Ерол Алкан (80" - 4. Валентин Иванов), 26. Камен Хаджиев, 20. Матеус Леони - 6. Александър Цветков, 13. Иван Минчев, 10. Борислав Цонев (58" - 9. Мартин Камбуов) - 71. Меска, 8. Алфредо Мартинс, 28. Рубен Бригидо

Берое спечели учебната игра срещу Миньор (Раднево)

3:1 за заралии, Вандерсон дебютира с попадение