От Берое скочиха на един от топсъдиите ни в момента - Стефан Спасов, след двубоя с Черно море у дома, завършил 0:0. Претенциите на старозагорци са за това, че перничанинът, известен като Пастата, е спестил червен картон на вратаря на "моряците".

В 78-ата минута Илко Пиргов бе излязъл в средата на полето на Черно море при бърза контра на Берое след далечен пас към Георги Андонов. Стражът на варненци фаулира изключително грубо нападателя на домакините, но Спасов не го изгони.

Според феновете в Стара Загора "зелено-белите" са изпуснали бронзовите медалисти в шампионата ни. Те са пропуснали няколко чисти голови положения в равностойния сблъсък.

Най-чистото - в 40-ата минута на мача, бе дело на Дончо Атанасов. Едва 4000 зрители изгледаха мача, като цената на билет от 5 лв. стресна доста старозагорци. На мачът обаче бе Димитър Чонков - Чонката, един от най-големите старозагорски фенове, отбелязва клубният сайт на Берое.

Срещата изгледа и националният селекционер Станимир Стоилов. Предната вечер Мъри бе на добре познатия си стадион "Георги Аспарухов", за да види четвъртата поредна загуба на Левски от Локо (Сф) за първенство - 1:2.