Берое загуби с 0:1 от Янтра (Габрово) в контролна среща, играна в Стара Загора. Това бе последна проверка за "зелено-белите" преди подновяване на шампионата следващата седмица. Единственото попадение бе дело на Тони Иванов и падна през втората част.

Още във 2-ата минута Берое имаше шанс да отбележи. Фал намери Камара на стрелкова позиция, но ударът на последния мина на сантиметри от гредата.

В ответната атака Иван Петков бе изведен в наказателното поле, но стреля покрай вратата.

Алиун Фал отправи удар от границата на пеналта в 16-ата минута, но Цинцарски спаси.

Пет минути след това Мечев центрира от корнер, а Камара овладя в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но не намери целта.

В 29-ата минута Мечев центрира от пряк свободен удар, Фал свали топката с глава за Динков, който отправи удар от въздуха, но Цинцарски отново успя да спаси.

Берое тества тунизиец

Сиам Бен Юсеф ще играе за тима

Три минути след това Фал стреля с глава след центриране на Камара, но топката мина над вратата.

Две минути преди края на първата част Камара шутира от границата на наказателното поле, но Цинцарски не бе затруднен.

В 48-ата минута Митев проби по фланга и намери Лебон, който отклони топката с едно докосване, но стража на гостите се намеси.

Минута след това Пенчев центрира в пеналта от пряк свободен удар, а Битон отправи удар от втора греда, но топката срещна тялото на бранител.

В 61-ата минута Митев изведе Пенчев, който стреля от дъгата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб.

Седем минути по-късно отново Пенчев шутира от пряк свободен удар, но и този път топката мина близо до гредата.

Единственото попадение падна в 75-ата минута, когато се получи сериозно разбъркванепред наказателното поле на Берое и в крайна сметка Ивайло Иванов успя да изведе Тони Иванов сам срещу Гошев и играчът на Янтра не сбърка от близка достанция - 0:1

До края Берое бе активен и търсеше попадение, но то така и не падна.