Берое записа убедителна победа в последната си контролна среща от подготвителният лагер в Алания. Старозагорци спечелиха над китайският първодивизионен тим Ханджу Грийнтаун с 5:1. Головете отбелязаха Георги Андонов (23′), Уанг Чао Лонг (29′), Стефан Спировски (38′), Станислав Костов (57′), Мартин Райнов (68′) и Станислав Костов (89′).

В 4-ата минута Станислав Костов проби отдясно и подаде на Венцислав Христов, който стреля, но Гу Чао успя да избие. В 23-ата минута беройци откриха резултата. Салим Керкар напредна през центъра и пусна пас в дясно пред наказателното поле за Венцислав Христов, който с едно продължи за Георги Андонов на ъгъла на пеналта. Капитанът на Берое стреля от там и откри резултата – 1:0.

Шест минути по-късно Донг Уи пресече пас на Владимир Зафиров и изведе Уанг Чао Лонг в наказателното поле. С диагонален удар китайският нападател изравни – 1:1.

В 38-ата минута Георги Андонов напредна отдясно и намери пред наказателното поле Стефан Спировски. Македонецът с плътен удар от дъгата на наказателното поле прати топката неспасяемо в сглобката на вратата пазена от Гу Чао за 2:1, отбелязвайки дебютното си попадение със зелената фланелка.

Две минути след почивката Станислав Костов със самостоятелен рейд навлезе в наказателното поле и пробва шут към вратата, но топката мина на метър встрани от целта.

В 57-ата минута Венцислав Христов пое топката в центъра на терена, подаде към Георги Андонов, който продължи към Атанас Зехиров. Последният напредна по дясното крило и намери Станислав Костов, който вкара първият си гол с фланелката на Берое за 3:1.

В 68-ата минута Георги Андонов бе фаулиран пред наказателното поле. Зад топката застана Мартин Райнов, който с хубав удар от 24 метра прати топката в горният ляв ъгъл за 4:1.

Четири минути по-късно беройци организираха добра атака отдясно чрез Георги Костадинов, който подаде  към Атанас Зехиров. Последният центрира по земя пред малкия пеналт към Станислав Костов, но Гу Чао излезе и успя да улови преди топката да попадне в нападателя на Берое.

Минута преди изтичането на редовното време Игнат Дишлиев открадна топката в центъра, подаде за Мартин Райнов, който с пета изведи отлично Станислав Костов в наказателното поле. С премерен удар по земя новото попълнение на старозагорци  отбеляза второто си попадение с фланелката на „зелените“ за 5:1.

Утре беройци се завръщат на родна земя, като се очаква късно през вечерта да пристигнат в Стара Загора.

Берое (Стара Загора) – Ханджу Грийнтаун (Ханджу, Китай) 5:1

голмайстори: 1:0 Георги Андонов 23′, 1:1 Уанг Чао Лонг 29′, 2:1 Стефан Спировски 38′, 3:1 Станислав Костов 57′, 4:1 Мартин Райнов 67′, 5:1 Станислав Костов 89′

Берое (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев (74′ – 1. Михаил Михайлов), 28. Веселин Пенев (64′ – 15. Георги Динков), 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров (64′ – 14. Игнат Дишлиев), 2. Илия Мунин, 92. Стефан Спировски (55′ – 8. Самир Аясс), 27. Игор Джоман (55′ – 18. Атанас Зехиров), 29. Салим Керкар, 7. Георги Андонов (64′ – 16. Николай Чипев), 9. Станислав Костов, 10. Венцислав Христов (55');

старши треньор: Петър Хубчев