Берое разгроми Черно море с 4:0 и излезе начело в Първа лига с 14 точки. Мачът беше равностоен до първия гол, но атакуващата игра на заралии и противоречивото съдийство на Радослав Гидженов пречупи "моряците". С този успех момчетата на Димитър Димитров потвърдиха прогнозите, че ще играят сериозна роля в настоящия шампионат.

Черно море въпреки добрата си игра остана с пет точки и е на 12-о място.

Берое - Черно море, на живо

Берое - Черно море 4:0, Алиун Фал прави резултата разгромен

Заралии може да оглавят класирането в Първа лига

Берое овладя инициативата още в първите минути. Играчите на Черно море бяха добре групирани отзад и дебнеха на контри. Това направи играта много приятна за гледане.

В 19-ата минута Исмаил Иса беше изведен зад защитата на Берое. Християн Василев успя да докосне топката и тя излезе в корнер. Малко след това Родриго се контузи и беше заменен от Денислав Ангелов.

Снимка 496968

Домакините пропуснаха няколко шанса, но в 39-ата минута успяха да открият резултата. Александър Цветков подаде параболично на Крум Стоянов наляво. В този момент четири футболисти на Берое, включително и Стоянов, бяха в засада. Атаката продължи и Крум от аутлинията върна диагонално. Кукула се завъртя и стреля неспасяемо с левия крак под гредата на вратата, защитавана от Георги Георгиев.

До почивката играта не се промени, като домакините продължиха да са по-активни.

Снимка 496971

В началото на второто полувреме всичко в мача беше решено. В 51-ата минута Кукула стреля с глава без да скача след центриране от фаул отляво. Топката влезе диагонално в десния ъгъл. В този случай също имаше съмнение за засада на Кукула при центрирането, но резултатът стана 2:0.

В 58-ата минута Иван Минчев намери опразнената врата за 3:0. Георгиев излезе за да блокира Алиун Фал, който върна към непокрития Минчев.

В 65-ата минута Гидженов отново взе противоречиво решение. Той показа червен картон на Исмаил Иса, реагирал след грубо нарушение срещу него от Георги Ангелов. Играчът на Берое получи само жълт картон.

Снимка 496972

Само три минути по-късно Алиун Фал реализира дежурното си попадение след брилянтен пас на Крум Стоянов отляво.

Домакините продължиха с атаките си, а останалите с десет човека "моряци" геройски се бранеха. Здравата физика на Алиун Фал тормозеше защитата, но до ново попадение не се стигна.