Берое разгроми Ботев (Враца) с 6:0 във втория мач от четвъртия кръг на Първа лига. Заралии имаха тотално предимство и след този успех излязоха начело в класирането на българския шампионат. "Зелените" имат 8 точки, с колкото е и Царско село, но е с по-добра голова разлика. 11:3 за Берое срещу 4:0 за столичани. Ботев падна с една позиция и вече е на 11-о място с голова разлика 5:11.

Берое - Ботев (Враца), на живо

Берое - Ботев (Враца) 6:0, разгром в Стара Загора

И двата отбора играят качествен футбол през новия сезон

Домакините започнаха много настъпателно и трайно се настаниха в полето на съперника. Те пресираха високо и врачани срещаха сериозни проблеми с изнасянето на топката.

Постепенно момчетата на Тони Здравков изравниха играта и за около десетина минути имаха леко предимство. Но след това последва вихрушка пред тяхната врата.

В 24-ата минута Гаюс Макута вкара отблизо за 1:0 след пас на Ибрахима Конте. Иван Минчев даде преди това страхотен извеждащ пас. 8 минути по-късно Минчев удвои след феноменален гол след шут от около 30 метра.

Беройци започнаха да се забавляват и се наложи Красимир Костов да прави няколко добри спасявания. В 42-ата минута Макута вкара второто си попадение след удар през Венцислав Керчев за 3:0.

Снимка 494019

В началото на второто полувреме резултатът стана 4:0. Алиун Фал стреля точно с глава след хубаво центриране на Стив Фуртадо. Това освободи изцяло играта на домакините и те продължиха да натискат.

В 62-ата минута току-що появилият се Кийлиън Лебон се разписа след хубаво спиране на гърди и плътен разстрелващ удар отдясно. В 68-ата минута Алиун Фал предоля Костов след хубав извеждащ пас на Октавио и вкара на празна врата за 6:0.

В края играчи и двата отбора получиха контузии, като се случи резервите на домакините Кийлиън Лебон и Радослав Апостолов да престоят на терена само по няколко минути.

Така Ботев развали доброто впечатление от първите си срещи. С тази игра Берое може спокойно да мисли за нещо сериозно в настоящия шампионат.