Берое надделя на младежкия национален отбор на България с 2:0 в учебна игра, провела се днес на Спортна база "Берое". Възпитаниците на Александър Томаш и Антони Здравков премериха сили в двубой, съставен от две полувремена по 30 минути, като и двете попадения в срещата паднаха през първата част, когато точни за беройци бяха Серджиу Негрут и Мартин Камбуров. Интересно бе, че в тима на старозагорци като титуляр с номер 99 започна Димитър Бербатов. Нападателят подписа договор с Керала Бластърс, но явно все още не е заминал към Индия.

В 12-ата минута бърза атака от страна на домакините завърши с извеждащо подаване към Серджиу Негрут, който с диагонален изстрел по земя даде преднина на беройци - 1:0. В 21-ата минута Негрут бе фаулиран в наказателното поле на "лъвовете", а главният арбитър посочи точката за изпълнение на дузпа. Зад топката застана Мартин Камбуров, който с прецизен удар в центъра на вратата покачи на 2:0.

Хонвед (Будапеща) с интерес към Матеус Леони

Родният клуб на Ференц Пушкаш пожела бранител на Берое

Матеус Леони попадна в полезрението на унгарския гранд

В края на първото полувреме младежката формация на България на два пъти застраши по-сериозно вратата на "Берое", като в първата ситуация диагонален изстрел от границата на наказателното поле премина покрай целта, а секунди по-късно хубаво изпълнение на пряк свободен удар също не намери целта.

През втория половин час игра липсваха по-сериозни възможности пред двете врати, като единственото чисто голово положение бе на страната на младежкия национален отбор, при което в 37-ата минута плътен изстрел от границата на пеналта премина покрай целта.

Младежкият национален отбор на България е на подготовка в Стара Загора, където на 5 септември ще се изправи срещу тима на Люксембург в първа квалификационна среща за Евро 2019.

БЕРОЕ - БЪЛГАРИЯ U21 2:0

1:0 Серджиу Негрут (12"), 2:0 Мартин Камбуров-дузпа (21")

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 13. Емин Ахмед, 26. Камен Хаджиев, 6. Иван Иванов, 28. Веселин Пенев, 4. Кохей Като, 77. Педро Еуженио, 11. Драгош Фиртулеску, 21. Серджиу Негрут, 9. Мартин Камбуров, 99. Димитър Бербатов (22. Богомил Цинцарски, 15. Георги Динков, 3. Милен Желев, 2. Павел Виданов, 20. Матеус Леони, 7. Мартин Райнов, 19. Пламен Тенев, 10. Борислав Цонев);

БЪЛГАРИЯ U21: Михаил Михайлов, Християн Василев, Мартин Костадинов, Петър Генчев, Стефан Велков, Петко Христов, Венцислав Керчев, Ангел Лясков, Янис Карабельов, Серкан Юсеин, Китан Василев, Владимир Айтов, Чавдар Ивайлов, Емил Стоев, Тонислав Йорданов, Александър Георгиев, Калоян Кръстев, Илия Димитров;