Елитният Берое завърши при резултат 1:1 срещу Поморие във втората си контрола от зимната подготовка. Резултатът бе открит в 9-та минута от Жуниор Мапуку. Христо Лемперов изравни от дузпа в 24-та минута.

Двата тима започнаха динамично срещата, но по веднъж опасни атаки за отборите бяха спирани със засади. Резултатът бе открит в 9-та минута, когато Матеас Делич догони една топка по десния фланг и центрира в наказателното поле. Там Божилов намери триково Мапуку и той прати топката в мрежата с точен шут от границата на малкото наказателно поле - 1:0 за Берое.

В 24-та минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Ростислав Петров изведе Милен Танев в наказателното поле и той бе съборен от Василев. Зад топката застана Христо Лемперов, който прати кълбото в долния ляв ъгъл за 1:1.

В следващите минути играта бе предимно в средата на терена и опасни положения липсваха.

В 56-та минута домакините организираха много добра атака, при която Почански предостави на Зехиров, той центрира и топката попадна у Пенев. Бранителят стреля по диагонала, но не успя да намери рамката на вратата. В следващата атака Почански центрира остро, но вратарят на гостите изпревари мапуку в последния момент и улови.

Ферарио Спасов: Антон Карачанаков е класен футболист

Феро: Карачанаков е класен футболист, дано ни помогне

"Контролата с Поморие беше полезна"

Натискът на Берое продължи и в 59-та минута Зехиров стреля от ъгъла на пеналта, но в аут. Домакините бързо отнеха топката и Делич също обстрелва вратата от границата на наказателното поле, но отново без успех.

В 81-та минута Борислав Цонев проби през центъра и стреля, но Панев улови. Веднага след това Том изведе Ахмед сам срещу стража, но Панев успя да блокира удара.

Две минути след това Цонев стреля от пряк свободен удар, но вратарят улови.

В 89-та минута гостите можеха да стигнат до успеха след бърза атака, при която играч на "Поморие" остана сам срещу Михайлов, но ударът му не намери целта. До края нямаше опасни ситуации и двубоят завърши 1:1.

Утре Берое заминава на подготвителен лагер в Кипър, където ще изиграе 4 контроли. Отборът се завръща в България на 2 февруари.