Отборите на Берое и Арда завършиха наравно 1:1 в първа среща от 9-ия кръг на efbet Лига.

Двата отбора стояха равностойно на терена, но футболистите на треньора Петър Колев съумяха да поведат в резултата, след като Омар Камара (32') бе точен от дузпа.

През втората част играта се отвори и в крайна сметка гостите успяха да изравнят, благодарения на Жуниньо (79'), който отбеляза много грасив гол от воле.

Така Берое застана на 5-ата позиция в класирането на първенството с актив от 13 точки, колкото има и ЦСКА. Арда пък е на 7-а позиция с 9 пункта.

Берое - Арда: 1:1 (Развой на срещата по минути)

Двата отбора завършиха наравно 1:1

Преди срещата голмайстор №1 в българския футбол Мартин Камбуров получи специални подаръци. Нападателят на заралии бе уважен от БФС, Берое и Старозагорска община. Той бе удостоен със Златна обувка и плакети, както и красива картина.

Снимка 547786

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора не успяваха да наложат играта си и положенията пред двете врати липсваха. Първата интересна ситуация бе от статично положение в 7-ата минута, когато опасно центриране Кийлън Лебон можеше да залъже Иван Караджов. Стражът обаче внимаваше и със страхотна намеса изби влизащата във вратата му топка.

Снимка 547784

През следващите минути играчите на двата състава така и не успяваха да се изненадат с нещо. В 21-ата минута Лъчезар Котев отправи изстрел от границата на пеналтерията. Ударът му обаче бе прекалено слаб и не затрудни Генадий Ганев.

В 28-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Иван Караджов игра непозволено в наказателното поле. Съдията Иво Андреев посочи бялата точка и това не се понрави на играчите на Арда. Те и самият Караджов до последно претендираха, че съприкосновението на вратаря не е толкова сериозно.

Снимка 547785

В добавеното време на първата част Алиун Фал проби отдясно и завъртя топката към точката на дузпата, където Лебон шутира без забавяне, но Караджов показва чудесен рефлекс и с една ръка изби в корнер.

През второто полувреме двата отбора вдигнаха темпото и на няколко пъти можеше да се стигне до промяна в резултата. В 48-ата минута Кийлън Лебон пусна остро подаване по земя в наказателното поле на Арда, но Алиун Фал не успя в опита си да я засече с пета, а след това и Камара се размина с топката.

Снимка 547783

В 56-ата минута Лебон преодоля Тонислав Йорданов и отправи коварен изстрел към долния ляв ъгъл на Караджов, но вратарят на Арда реагира блестящо и спаси.

Снимка 547782

В 79-ата минута гостите изравниха резултата. Жуниньо овладя подаване на гърди извън наказателното поле и с мощен шут не остави шансове на вратаря Генадий Ганев - 1:1.