Берое постигна втора победа в предсезонната си подготовка като се наложи с 3:2 над Видима. Елио Мартинс откри резултата за Берое в 24-ата минута, но с попадения на Ангел Русев в 38-ата и Християн Кожухаров в 45-ата гостите обърнаха в своя полза. През второто полувреме Берое бе далеч по-добрия отбор на терена и заслужено доведе резилтата до 3:2 с попадения на Владимир Зафиров в 77-ата и Дончо Атанасов в 82-ата минута.

Срещата се игра при изключително тежки метеорологични условия и силен снеговалеж. Домакините бяха направили и непосилното и почистили целия терен, но само след полувреме игра около 2-3 сантиметра сняг бяха затрупали терена.

Резултатът бе открит в полза на Берое в 26-ата минута. Атанас Зехиров отне една топка в центъра на терена от противников състезател и пусна бързо за Елио Мартинс, който бе най-дейният за Берое през първата част. Ударът на португалецът от дистанция доведе до 1:0 за Берое.

Гостите изравниха в 38-ата минута когато Ангел Русев се възползва от грешка на Кирил Акалски и неразбирателство с Борислав Стойчев.

Видима стигна до пълен обрат малко преди почивката. Християн Кожухаров стреля прехвърлящо от границата на наказателното поле в последната минута на първата част, топката рикошира в крак на бранител на Берое и попадна в мрежата за 1:2 като Акалски подцени ситуацията.

В 77-ата минута Амир Саюд центрира от корнер орлично и капитанът Владимир Зафиров изравни с глава.

В 82-ата минута резултатът стана 3:2 Амир Саюд подаде за Симеон Мечев, който центрира към Дончо Атанасов, а той с глава прати топката в горния ляв ъгъл за 3:2.

Следващата контрола на Берое е на 1 февруари срещу Любимец, като срещата по всяка вероятност ще се играе в едноименният град.

Берое (Стара Загора) - Видима-Раковски (Севлиево) 3:2

голмайстори: 1:0 Елио Мартинс 26', 1:1 Ангел Русев 38', 1:2 Християн Кожухаров 45', 2:2 Владимир Зафиров 77', 3:2 Дончо Атанасов 82'

Берое (Стара Загора): 12. Кирил Акалски (46' - 33. Теодор Скорчев) - 2. Здравко Илиев (46' - 77. Педро Еуженио), 25. Мирослав Енчев (46' - 3. Владимир Зафиров), 5. Борислав Стойчев, 28. Веселин Пенев (46' - 15. Георги Динков) - 31. Атанас Зехиров - 23. Тодор Христов (46' - 11. Дончо Атанасов), 19. Мартин Райнов (46' - Симеон Мечев), 9. Иван Горанов (46' - 88. Давид Каядо) - 29. Елио Мартинс (46' - Амир Саюд), 7. Георги Андонов (46' - 20. Венцислав Христов);

Видима-Раковски (Севлиево): Алекс Конов, Емилиян Иванов, Георги Стойчев (к), Михаил Минков, Павлин Юлиянов, Максим Стойков, Иван Мекиков, Ангел Здравчев, Ангел Русев, Кристиян Кожухаров, Атанас Любенов (Николай Митев, Никола Яначков, Иван Пенев, Добрин Петров, Емил Гиев, Димитър Коларов, Никола Мицански, Благомир Мастагарков, Валери Беров, Венцислав Миленов, Окан Якубов, Владимир Красимиров);