Берое прави слаба кампания, а в последните мачове отборът се представя ужасяващо слабо. Под ръководството на новия треньор Николай Киров заралии все още нямат победа - три загуби и едно равенство. Нещо повече - тимът не е отбелязал гол в тези срещи. Спечелената точка бе при визитата на Пирин, в която Берое извади сериозен късмет, а в последния кръг катастрофата се оказа неизбежна - 0:4 от Лудогорец у дома, пише "Тема спорт".

Николай Киров: Дано се справим с отборите от нашата черга поне до Нова година

Наставникът отличи разликата в класите

Това е и причината Белия да започне да действа с по-твърда ръка. Той вече е вдигнал мерника на трима чужденци, които по всичко изглежда, че няма да са част от отбора през пролетния полусезон. Това са халфът Валентино Пулиезе, фланговият нападател Лукас Мартинс, както и таранът Луизиньо. И тримата пристигнаха под Аязмото прз лятото. Приносът им към отбора обаче е почти нулев.

25-годишният швейцарски полузащитник Пулиезе е бил на терена в 7 мача от началото на кампанията. Познатият от престоя си в Царско село футболист нито веднъж не е попадал в титулярната единайсеторка и е изиграл едва 65 минути. Бразилецът Мартинс навъртя 10 двубоя, в 6 от които беше титуляр, но така и не успя да порази противниковата врата. Същото се отнася и за нападателя от Гвинея-Бисау Луизиньо. В 11 срещи (5 като титуляр) той не вкара нито един гол.

В момента Берое води подготовка за сблъсъка с Хебър в София, който е на 24 октомври от 20:00 часа. С тима карат проби двама чуждестранни нападатели