Утре (22 септември) Берое излиза срещу Локомотив (Пловдив) в двубой от 10 кръг на efbet Лига. Срещата започва в 17:45 ч. на стадион "Локомотив" и ще бъде ръководена от Георги Кабаков от Пловдив.

Позиция на Берое преди мача с Локомотив: Не е нормално и четиримата назначени съдии да бъдат от Пловдив

"Има предпоставки за субективизъм при отсъжданията в хода на двубоя"

Старши треньорът на Берое Александър Томаш няма да може да разчита на Педро Еуженио, който получи контузия на последната тренировка преди срещата.

Ето групата на "зелените" за мача:

Душан Перниш, Пламен Колев, Александър Василев, Александър Цветков, Виктор Генев, Ерол Алкан, Зоран Йосипович, Георги Ангелов, Иван Минчев, Карлос Охене, Мартин Камбуров, Яя Меледже, Петко Цанков, Ахмед Туба, Иван Бандаловски, Вандерсон Виана, Рубен Бриджидо, Ибрахима Конте и Юлиан Ненов.

Берое заема шесто място във временното класиране с актив от 15 т., а домакините са четвърти със 17 пункта.

И четиримата съдии на двубоя са от Пловдив. Георги Кабаков е главен арбитър на срещата, а негови първи помощници ще бъдат Мартин Маргаритов и Йордан Петров, а четвърти съдия е Неделчо Гаджалов. Делегат на БФС е Райчо Райчев от Сливен, а Георги Йорданов от Габрово ще оцени работата на съдийството.

В историята на най-високото ниво на българския футбол Берое е надделявал над Локомотив 31 пъти, а 42 са победите на сметката на "смърфовете". 17 са двубоите завършили без победител, а головата разлика е 150:107 в полза на "черно-белите". 45 са срещите в Пловдив, където Берое има 7 победи, Локомотив 30, а равенствата са 8. Най-честият резултат между двата тима е 2:1 за "смърфовете" (11 пъти), следван от 1:1 (10 пъти).