Беласица победи с 5:1 участника от Западната "Б" група Пирин (ГД) и продължи с победната си серия в подготовката. Това бе трети успех за петричани, които по-рано се справиха с Малеш (2:0) и Пирин (Бл) (4:0).

Срещу Пирин (ГД) головата сметка за "комитите" откри Даскалов в 27-ата минута. Четири минути по-късно той подаде на Дубала и резултатът стана 2:0.

В 43-та минута Христо Господинов навлезе на скорост в наказателното поле на гостите, подаде остро към Даскалов, за когото не бе трудно да реализира за 3:0.

След почивката и двамата наставници Горан Шукрие (Беласица) и Йордан Боздански (Пирин ГД) пуснаха в игра всички налични състезатели. В 70-aта минута Керезиев намали на 3:1, но 6 минути по-късно Даскалов открадна топката от противников играч и реализира за 4:1. Крайното 5:1 оформи Закири от дузпа в 88-ама минута.

БЕЛАСИЦА - ПИРИН (ГД) 5:1
1:0 Даскалов (27), 2:0 Дубала (31), 3:0 Даскалов (43), 3:1 Керезиев (70), 4:1 Кабранов (76), 5:1 Закири (88-д)

БЕЛАСИЦА: Бахтарлиев, Орловски, Д. Наков, Николов, Личков, Бл. Наков, Закири, Динков, Господинов, Дубала, Даскалов (Стоянов, Казълов, В. Петров, Дамянов, Кацимерски, Кабранов, Червенков, Стойчев, Гаджев)

ПИРИН (ГД): Абдиков, Лапантов, Крушовски, Спахиев, Мангурев, Моллов, Андонов, Катунчев, Методиев, Адънов, Близнаков (Павлов, Мачков, Тошев, Самарджиев, Ризов, Керезиев, Илчев)