Президентът на Международната антидопингова агенция (УАДА) Джон Фей се закани в Пекин да бъде осъществен невиждан в историята на олимпийските игри допинг контрол.
По време на Игрите ще бъдат направени 4500 теста, което е с около четвърт повече в сравнение с олимпиадата в Атина преди четири години.
Предвижда се престоят на всеки един спортист в Пекин ще бъде много строго документиран, като ще се знаят датата на пристигане, подробна програма на тренировки и състезания и заминаването му. По този начин състезателят ще може да бъде проверен във всеки един момент.
Фей призна, че е сериозно притеснен от последните информации за генен допинг, който все още не може да бъде засечен при тестове.
"Това наистина е изключително опасно. Употребата на подобни стимуланти може да причини тежки заболявания като левкимия и дори смърт. Мога да кажа на всички спортисти, че не си заслужава да рискуват живота си за едно състезание", заяви той.
anonimki
на 24.07.2008 в 13:01:39 #1