Утрешният реванш между Байерн (Мюнхен) и Залцбург е от огромно значение най-вече за баварците. По традиция те винаги са сред фаворитите в турнира и евентуално отпадане срещу съперник без успехи в Европа ще се приеме като огромен шок.

За Байерн класирането за четвъртфиналите е от голямо значение не само заради чисто спортния успех и престижа, но и заради парите. Да, дори за работещия на печалба от 30 години мюнхенски колос всеки милион отгоре има огромна тежест.

Пандемията с коронавируса се отрази върху приходите и на Байерн. Пропуснатите ползи от продажба на билети и фенски артикули намали постъпленията. Затова на стадион "Алианц Арена" се облизват за онези 10.6 милиона евро, които ще вземат при успешен развой утре вечер.

Първият мач завърши 1:1, като Кингсли Коман изравни за колебливия Байерн едва в последната минута. Щастливо равенство, което донесе частично спокойствие. Но не пълно - защитата на отбора остава все така нестабилна, както се видя при съботното равенство 1:1 с Байер Леверкузен. Мач, който можеше да завърши и 6:6 най-вече заради грешките в отбраната на Байерн.

Левандовски се надбягва със себе си, изравни собствения си рекорд

Футболист №1 на ФИФА за предходните две години Роберт Левандовски не спира да бележи

Байерн си заработи премии в размер на 78 420 000 евро в Шампионската лига заради шестте победи в груповата фаза и класирането за осминафиналите. В сметките на влизат допълнителните милиони, които се раздават в края на турнира като приходи от телевизионни права.

Класиране за полуфиналите носи допълнителни 12.5 милиона евро като премия. Класиране за финал - още 20 милиона евро. Така Байерн може да си докара над 121 милиона евро само от премии, ако намери място в мача за трофея в Париж на 28 май.

Вестник "Абендцайтунг" пише, че от това зависи дори бъдещето на снайпериста Роберт Левандовски. Байерн се нуждае от пълна каса, за да може да удовлетвори исканията на поляка, чийто договор изтича след по-малко от 16 месеца.