Байерн (Мюнхен) не успя да победи състава на Кьолн, в двубой от шестия кръг на Бундеслигата.

Срещата на стадион "Алианц Арена" завърши при резултат 1:1.

Точен за домакините беше Кимих, а изравнителното попадение за състава на гостите бе дело на Модест.

Нараненият Байерн имаше нужда от светкавичен отговор след втората си поредна загуба от Атлетико на испанска земя за годината.

Големият проблем на баварците и срещу испанците, а и в днешния мач, не бяха толкова загубените точки, които могат да се компенсират, а слабата продукция, в която се забелязваше липса на скорост и идеи.

Дори легендата на клуба Оливер Кан разкритикува любимия си отбор, а третият в таблицата Кьолн (с най-добър старт от 39 години насам) не беше най-подходящият тим, срещу който баварците да напомпат поразклатеното си самочувствие.

Момчетата на Петер Щьогер са една от приятните изненади на сезона и който е гледал мачовете им е наясно, че те са в състояние да изненадат всеки.

Кьолн игра компактно, изключително стабилно в защита и ефективно на контраатаки.

Голмайсторът Антони Модест е един от играчите на сезона до момента, не само заради реализаторските си качества, но и заради невероятната си способност да пази топката и да отваря свободни пространства за крилата.

"Козлите" нямат загуба в първенството вече 11 кръга, а шампионите - от 16.

Интересното е, че мюнхенци са едва четвъртият най-неудобен противник на Кьолн в Бундеслигата, който пък е единственият германски състав, срещу който Байерн не е спечелил поне половината си домакински мачове.

Така беше и днес.

Предимството на Байерн в резултата стана факт едва 5 минути преди почивката, когато желаният от редица европейски грандове Кимих бе точен в полза на тима си.

Високомерният подход на баварците, гарниран с повече от неочакван хаос в постройката на отбора, доведе до изравняване на резултата.

То стана факт в 63-ата минута на срещата, когато Модест оправда доверието на феновете и ръководството на "козлите" към него с попадение за оказалото се и крайно 1:1.

Така Кьолн остава в Топ 4 на Бундеслигата, а Байерн - на върха в нея, но още в следващия кръг ситуацията може да бъде променена.