Байерн (Мюнхен) постигна очаквана победа в мача си от втория кръг на Бундеслигата срещу Щутгарт.

Двубоят на стадион "Мерцедес-Бенц Арена" завърши с успех за баварците с 3:0.

Точни в тяхна полза бяха Томас Мюлер, Леон Горецка и Роберт Леванодвски. И тримата голмайстори прибавиха на сметката си и асистенции за попаденията на съотборниците си.

Снимка 376098

Източник: Twitter

Шампионът постигна реванш за срамното поражение насред Мюнхен с 1:4 от този противник в последния кръг на миналия сезон. Провалът на германския хегемон през пролетта развали празника по случай пенсионирането на легендата Юп Хайнкес. Допреди въпросната сензационна победа Щутгарт се намираше в черна серия от цели 16 поредни поражения срещу баварския колос, 13 от които за първенство.

Днес обаче нищо подобно не се случи, въпреки мотивираната игра за домакините.

Под ръководството на новия си треньор Нико Ковач баварците стартираха подобаващо, като с успеха си днес излизат на първото място в подреждането.

Резултатът беше открит след 37 минути игра, когато Горецка се възползва по възможно най-добрия начин от асистенция на Мюлер и даде преднина на тима си.

Снимка 376099

До почивката, въпреки няколко сериозни възможности за удвояване предимството на баварците, те не съумяха да постигнат подобно стечение на обстоятелствата.

Второто попадение в мача отново бе реализирано в същата мрежа, като стана факт след 62 минути игра. Тогава голмайсторът от първата част Горецка асистира на лидера на състава Роберт Левандовски, който не сгреши и на теория сложи край на спора.

Снимка 376100

Крайното 0:3 оформи Томас Мюлер, получил асистенция от Левандовски в 76-ата минута.

Така Байерн окупира върха в Бундеслигата и предвид силната игра на основните си футболисти, не личи скоро да е склонен да го сдаде на някой от съперниците си в шампионата на Германия.