Отборите на Байер (Л) и Байерн (М) не успяха да се победят в дербито на Бундеслигата. Срещата между двата тима завърши 1:1. Доста повече за това обаче може да съжаляват гостите, на които бе отменен чист гол и по този начин им бе попреченода спечелят срещата.

Мачът започна по-добре за селекцията на Луис Ван Гаал. Още във 2-ата минута след центриране на Даниел Пранич Бастиан Швайнщайгер игра с глава и прати топката в мрежата на Рене Адлер, но реферът отсъди доста съмнителна засада. Все пак, в 34-ата минута многоходова атака на Байерн започна от Мюлер, премина през Швайнщайгер и бе прекрасно завършена от Гомес за 0:1.

Това накара домакините обаче да се разиграят и да натиснат сериозно своя съперник. В продължението на първото полувреме обаче Пранич фаулира Сам на границата на наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Артуро Видал, който не трепна и изравни резултата. При фаула обаче останаха сериозни съмнения дали е вън или вътре в наказателното поле.

През втората част и двата тима бяха доста по-предпазливи, като все пак по-чистите положения бяха за Байерн (М). Кроос и Швайнщайгер обаче пропуснаха. За домакините възможности имаше пред Хюпия и Дердюк, но и двамата пропуснаха и по този начин дербито завърши при 1:1.