Резервите на шампиона в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) разбиха с 4:1 Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 32-ия кръг на първенството. Двата тима ще спорят и във финала за Купата на Германия. Никлас Дорш (43), Сандро Вагнер (76), Рафиня (87) и Никлас Зюле (90) бяха точни за "баварците" на "Алианц Арена", докато почетното попадение за "орлите" бе дело на Симон Халер (78).

Юп Хайнкес остави сред резервите Никлас Зюле, Рафиня, Тиаго Алкантара, Томас Мюлер, Хамес Родригес и Роберт Левандовски, а в титулярния състав намериха място четирима младоци от школата на клуба -  Ларс Лукас Маи, Никлас Дорш, Меритан Шабани и Франк Евина.

Снимка 353466

Източник: Twitter

Домакините натиснаха още от самото начало на срещата. Въпреки това в 10-ата минута Йович имаше първия шанс за гол, но Улрайх спаси.

"Орлите" постепенно изравниха играта, а в 40-ата минута Мият Гачинович пропусна отлична възможност. В 43-ата минута "баварците" излязоха напред в резултата. Сандро Вагнер намери Никлас Дорш, който от няколко метра вкара за 1:0.

Снимка 353467

Втората част продължи в опасности пред двете врати. Айнтрахт погледна малко по-смело към вратата на "баварците", но Йович пропусна.  В 63-ата Вагнер пропусна 100-процентов шанс, след като беше намерен сам срещу Лукас Храдецки, но не уцели вратата след центриране на Евина.

В 70-ата минута Зюле подложи тялото си, за да спаси сигурен гол след удар на Фабиан. Шест минути по-късно Руди намери Сандро Вагнер, който реализира за 2:0.

В 78-ата минута Симон Халер се възползва от грешка в защитата на домакините и върна едно попадение. Гостите тръгнаха да търсят изравнително попадение, но вместо това резервата Рафиня се възползва от отлично извеждащо подаване и вкара за 3:1.