Байерн започна турнето си в САЩ с победа срещу мексиканския гранд Чивас Гуадалахара. Мачът се игра в Ню Джърси пред 25 000 зрители на "Ред Бул Арина" и завърши 1:0 за баварците. Единствения гол в срещата отбеляза ветеранът Клаудио Писаро още в 10-ата минута след центриране на Франк Рибери от корнер.

Мачът беше много интересен с превъзходство на германския шампион, който пропусна редица изгодни положения, а 11-кратният шампион на Мексико направи впечатление с доста здравата си игра, която не отиваше на контролна среща.

В шести пореден мач от предсезонната подготовка Гуардиола не може да разчита на националите, които участваха на световното първенство. Все още в отсъствието на шестимата световни шампиони Лам, Швайнщайгер, Нойер, Мюлер, Гьотце и Боатенг, както и Робен и Данте, Пеп Гуардиола отново заложи на схема с трима защитници в отбрана в лицето на Рафиня, Мартинес и Алаба. Като опорни халфове действаха 17-годишният Джанлука Гаудино, както и новото попълнение Себастиан Роде. Друг от новите – Бернат действа по левия фланг. Отдясно бе Хойберг, а триото в предни позиции бе Левандовски, Писаро и Рибери.

След почивката първи минути за Байерн това лято записа Джердан Шакири. Добри впечатления остави младият халф Джанлука Гаудино, а в края на мача вратарят Том Щарке с невероятно спасяване попречи на мексиканците да изравнят.

"Не е лесно да се играе след 8-часов полет и срещу толкова силен съперник, но мисля, че се справихме", коментира след победата Гуардиола.

За Байерн това бе предпоследна проверка преди първия важен мач за сезона – срещу Борусия Дортмунд за Суперкупата на Германия на 13 август. Предстои още един мач в САЩ - срещу сборен отбор на Мейджър Лийг Сокър на 7 август.