Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 египетския Ал Ахли в полуфинал на Световното клубно първенство. И двата гола за баварците в Катар вкара Роберт Левандовски (17,86).

На финала германският колос ще се изправи срещу мексиканския Тигрес.

Двубоят започна с очакван натиск на баварците. В 15-ата минута Кингсли Коман едва не наказа грешка в защитата на Ал Ахли, а секунди по-късно Томас Мюлер можеше да изведе германския колос напред в резултата, но стреля с глава право в противниковия страж.

Снимка 517688

В 17-ата минута Байерн поведе. Пас на Коман стигна до Гнабри. Той от своя страна подаде към Левандовски и полякът с премерен удар не остави шансове на Ел Шенауи.

Малко след това Нойер се намеси след удар с глава на Ел Сулия. В 24-ата минута Марк Рока можеше да удвои, но от добра позиция стреля в аут.

Андре-Пиер Жиняк класира Тигрес на полуфинал на Световното клубно първенство

Класата няма възраст: Жиняк класира Тигрес на полуфинал на Световното клубно първенство

Французинът с две попадения за победителите

В 37-ата минута имаше интересна ситуация в наказателното поле на Ал Ахли. Левандовски бе изведен очи в очи с вратаря Ел Шенауи, но стреля в аут. Стражът повали Лева на земята, но това стана, след като нападателят отправи удар. Полякът поиска дузпа, но такава не бе отсъдена.

В 57-ата минута Мюлер бе близо до втори гол, но не успя да се разпише. В 70-ата минута резервата Чупо-Мотинг опита удар, който не застраши вратаря.

Байерн стигна до втори гол в 86-ата минута. Тогава Сане центрира за Левандовски, който се разписа в опразнената врата за 2:0.