Байерн (Мюнхен) се изкачи на върха в Бундеслигата след вълнуваща победа с 3:2 над Херта в Берлин.

Джамал Мусиала изведе Байерн напред само след 12 минути, когато Садио Мане се връхлетя върху свободна топка и подаде към непокрития тийнейджър. Мусиала унищожи шанса с лекота, осмият му гол за сезона досега.

Байерн беше във вихъра си и търсеше своя втори гол, но отне близо половин час, за да го постигне. Ерик Максим Чупо-Мотинг сложи край на чакането в 37-ата минута, преди да вкара отново в 38-ата и да направи резултата 0:3

Байерн (Мюнхен) иска да удължи договора на нападател от Камерун

В последните шест мача той отбеляза седем гола и направи три асистенции

Мачът изглеждаше почти приключил, но сензационното воле на Доди Лукебакио само две минути по-късно даде надежда на домакините.

Нещата се подобриха още повече, когато Давид Селке спечели и реализира дузпа в 42-ата минута, за да направи 3:2 до почивката.

Снимка 593859

Източник: EPA/БГНЕС

В Байерн смятаха, че са направили резултата 4:2 в 59-а минута, но VAR се намеси, за да отмени гола за засада.

След това шампионите загубиха крайния си защитник Алфонсо Дейвис заради контузия на бедрото, което може да застраши участието му в Световното първенство в Катар.

И двете страни се хвърлиха напред в търсене на решаващ гол. Нито един от опитите обаче не се овенча с успех и двубоят приключи при този резултат.