Байерн (Мюнхен) не срещна никакви трудности срещу петодивизионния Дюрен и се класира за 1/16-финалите за Купата на Германия. "Баварците" сразиха своя съперник с 3:0. Отборът от Оберлига Мителрайн бе определен за домакин на срещата, но двубоят се проведе на "Алианц Арена".

Два гола за успеха вкара новото попълнение Ерик Максим Чупо-Мотинг (24,75), а едно добави Томас Мюлер (36-дузпа).

Треньорът на "баварците" Ханзи Флик заложи в титулярния състав на последните четири нови попълнения - Марк Рока, Буна Сар, Дъглас Коща и Ерик Максим Чупо-Мотинг. Официален дебют направи и вратарят Александър Нюбел. Като титуляр започна и младият талант Джамал Мусиала, а през второто полувреме в игра се появиха Леон Дажаку, Арминдо Зийб и Ян-Фийте Арп.

Снимка 500818

Байерн излезе напред в резултата в 24-ата минута. Тогава Сар получи топката отдясно, напредна и пусна към Чупо-Мотинг, а камерунецът засече във вратата за 1:0.

В 36-ата минута Чупо-Мотинг бе фаулиран в наказателното поле, а главния рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Томас Мюлер, който удвои преднината на своя тим.

В 59-ата минута Чупо-Мотинг бе близо до втори гол, когато копна топката над вратаря, но в последния момент защитник изчисти от голлинията. Останаха обаче съмнения, че кълбото бе с целия си обем във вратата.

Снимка 500817

В 64-ата минута Джамал Мусиала развинти защитниците на Дюрен и от няколко метра прати топката в гредата.

В 75-ата минута Чупо-Мотинг получи топката пред наказателното поле и с прецизен удар направи преднината на "баварците" класическа.