Байерн (Мюнхен) разгроми Бохум със 7:0 в мач от 5-тия кръг на Бундеслигата, който бе игран на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен.

"Баварците" не оставиха никакво съмнение кой е по-добрият от двата отбора и още през първата част се оттеглиха на почивка с 4 гола аванс. Точни за момчетата на Юлиан Нагелсман бяха Лирой Сане(17'), Джошуа Кимих(27') и Серж Гнабри(32'). Две минути преди края на полувремето - Ламбропулус си вкара автогол и кошмарът за гостите стана пълен.

Тотнъм ще се опита да отмъкне защитник от Байерн и Реал

Лондончани искат Матиас Гинтер

Домакините продължиха да диктуват събитията на терена и след подновяването на играта успяха да нанижат още три попадения. Левандовски се разписа за 5:0 в 61-та минута, а в 65-та Кимих отбеляза втория си гол в мача и резултатът набъбна до 6:0. Десет минути преди края гол за "баварците" вкара и Максим Чупо-Мотинг, като по този начин оформи крайното 7:0!

С победата Байерн оглави класирането в Бундеслигата, но преследвачът Волфсбург е с мач по-малко и може да го измести от там. Бохум се намира на дъното в таблицата с едва 3 точки в актива си.