Отборът на Байерн (Мюнхен) допусна едва втората си загуба през сезона, след като на собствен терен, в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата, бе пречупен от госта си Борусия (Мьонхенгладбах).

Баварците отстъпиха пред съперника си с 0:2, след две попадения на Рафаел - в 30-ата и 77-ата минута.

Въпреки поражението Байерн остава убедително на върха в таблицата с подреждането, като разполага с аванс от цели 10 пункта пред преследвача си Волфсбург, който по-рано днес не успя да се справи със съпротивата на Майнц и завърши наравно - 1:1 при визитата си на "Кофейс Арена".

Още в началото на мача домакините показаха, че няма да се церемонят в опитите си да излязат напред в резултата с ранен гол, но акциите на тима обикновено завършваха с неточни изстрели на Робен и Левандовски, а в няколко отделни случая и Зомер демонстрира класата си, спасявайки далечни удари на съперниковите звезди.

След точно половин час игра обаче, скоростна контраатака на Борусия завърши с пас към оставения непокрит Рафаел, като първоначално изглеждаше, че Нойер ще се справи с положението, но номинираният за "Златна топка" страж позволи топката да премине през ръцете му, засуети се и попадението в баварската врата, колкото и това да не се нравеше на Гуардиола, бе факт - 0:1!

Последва истинска канонада от изстрели по посока вратата на Зомер, но кълбото така и не преминаваше голлинията на гостуващия състав.

В 69-ата минута мощен удар на Левандовски рикошира в гредата, но изравнителен гол нямаше.

Вместо това, 13 минути преди последния съдийски сигнал, Рафаел се превърна в истински герой за тима си, вкарвайки втори гол в баварската мрежа, този път под тялото на Нойер, за оказалото се и крайно 0:2.

Категорично поражение за Байерн, що се касае до резултата, а всъщност десетки пропуснати шансове от Робен и компания. Така или иначе важни са головете - тази вечер за Борусия те бяха два, а подопечните на Пеп не успяха да стигнат дори до един. Победителите успяха да изместят Байер (Леверкузен) от третата позиция в класирането, като вече са с актив от 47 точки.