Айнтрахт Франкфурт направи наглед немислимото и взе точка от двубоя си с гранда Байерн (Мюнхен), в срещата между двата тима от седмия кръг на Бундеслигата.

Битката а стадион "Комерцбанк-Арена" приключи при атрактивно равенство - 2:2.

Ариен Робен откри резултат още в 10-ата минута на двубоя, но само 2 минути преди почивката Хушчи изравни.

През вторите 45 минути "упражнението" бе повторено, като Кимих даде нова преднина на гостите в 62-ата, но Фабиан оформи крайното 2:2 в 78-ата минута.

Преди това - 180 секунди след гола на Кимих, домакините останаха с човек по-малко на терена, като голмайсторът Хушчи бе изгонен.

След грешната стъпка в предишния кръг, Байерн се нуждаеше победата на всяка цена.

Всички в лагера на мюнхенци обаче знаеха, че това не е никак лесна задача срещу летящите нависоко през този сезон "орли" на Нико Ковач, който празнува своя 45-и рожден ден.

Айнтрахт допусна най-малко голове срещу шампионите през миналия сезон сред всички отбори в Бундеслигата, завършвайки 0:0 и 0:1.

Тимът от Франкфурт обаче нямаше гол над 12 часа срещу най-успешния германски клуб. Е, това днес се промени.

Легендата на Айнтрахт - Алекс Майер откриваше резултата във всеки един от трите домакински мача на своите през сезона и искаше да го стори и срещу мюнхенци. Това можеше да стане факт, но при него изстрел с глава в мача днес, реферът отчете, че топката не е преминала голлинията с пълния си размер.

От началото на септември Байерн има повече от интересен голмайстор - Джошуа Кимих. Универсалният защитник се бе разписвал пет пъти в последните шест мача на тима си, а го направи и днес, и то при резултат 1:1.

Последната победа на Айнтрахт над Байерн датираше от март 2010-а година, но тази вечер съставът бе доста близо до постигането й.

Именно срещу този противник, мюнхенци печелят първата си победа в Бундеслигата, но и първата си титла.

Днес успех за Байерн нямаше, а съставът ще трябва да помисли и за втората част от "уравнението", тъй като вече води само с 3 точки пред втория Херта и с 4 пред третия - Борусия (Дортмунд). Айнтрахт е под номер 6.