Байерн (Мюнхен) сдаде лидерската позиция в Бундеслигата, след като завърши наравно 1:1 при гостуването си на Фрайбург. Двубоят бе от 27-ия кръг на първенството.

Холер даде аванс на домакините в 3-ата минута, а Роберт Левандовски изравни в 22-ата минута.

"Баварците" бяха без Мануел Нойер и Дейвид Алаба, които получиха контузии преди двубоя.

Така тимът на Нико Ковач ще влезе в "Дер Класикер" от втора позиция, след като Борусия (Дортмунд) победи трудно Волфсбург с 2:0 и излезе начело преди сблъсъка помежду им на 6 април.

Срещата започна впечатляващо за домакините, които поведоха още в 3-ата минута. Боатенг и Хумелс не се намесиха добра след центриране в наказателното поле и Холер вкара за 1:0 с удар от въздуха.

Две минути след това Леон Горетцка можеше да изравни, но от удобна позиция стреля в аут. В 12-ата минута Левандовски пропусна да засече на празна врата подаване на Томас Мюлер.

Снимка 415293

Източник: Twitter

В 18-ата минута Боатенг изби топката от голлинията. Четири минути след това Роберт Левандовски с майсторски удар изравни резултата.

До края на полувремето двата тима продължиха да играят на високо темпо, разменяйки си по няколко отлични възможности за гол. Левандовски не успя да изведе "баварците" напред, а малко след това Свен Улрайх спаси опасен удар на Кристиан Гюнтер.

Второто полувреме започна с отлична възможност пред Йошуа Кимих, който отправи изстрел с левия крак, но директно в ръцете на Александер Шволов.

Байерн продължи да диктува действията на терена, но вратарят на Фрайбург спаси опасни удар на Коман и Гнабри.

Ули Хьонес намекна, че може да се оттегли от Байерн (Мюнхен)

"В края на сезона ще вземе своето решение"

В 77-ата Левандовски беше много близо до втория гол, но Шволов пак беше перфектен в ситуация едно на едно.

В 90-ата минута отново полякът пропусна да се разпише от отлична позиция.