Отборът на Байерн (Мюнхен) записа втората си поредна загуба в германското футболно първенство, отстъпвайки с 0:1 пред госта си Аугсбург.

Единственият гол в мача бе отбелязан от Раул Бобадия, разписал се в 71-ата минута на двубоя.

Домакините едва не изпочупиха гредите на съперника, но за тяхно огромно съжаление рамката на вратата не влиза в сметките, когато стане дума за крайния резултат от дадена среща.

Още в 8-ата минута Левандовски прати пас като по конец към Гьотце, който стреля мигновено, но кълбото срещна страничната греда на вратата на Аугсбург.

Последваха нови няколко баварски акции и когато по всичко личеше, че Байерн ще поведе в резултата, гостите на "Алианц Арена" взеха неочаквано инициативата на своя страна.

В оказалата се доста фатална за обичайната резерва на вратата на мюнхенци Хосе Рейна 13-а минута, стражът извърши нарушение срещу влизащия на скорост в полето му Бобадия, за което получи директен червен картон. Неговото място под рамката на вратата зае Мануел Нойер, който замени Филип Лам в състава на домакините. Зад топката от бялата точка застана Пол Верхах, чийто изстрел обаче срещна десния стълб на вратата на Нойер, а резултатът се запази непроменен.

В самия край на първата част и Левандовски се отчете с шут в гредата, а през втората част баварците вдигнаха оборотите и натикаха опонента си в собствената му половина.

При една от редките си контраатаки обаче, след 71 минути игра, Раул Бобадия получи чудесен пас в полето на домакините и не сгреши, връчвайки трите точки на тима си.

Така Аугсбург е временно под номер 5 в Бундеслигата, докато за шампиона Байерн ситуацията отдавна е ясна, но второто поредно поражение едва ли е по вкуса на феновете на тима.